Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”, військовий експерт Олександр Коваленко розповів, що найбільш вірогідним сценарієм контрнаступу ЗСУ є першочергове звільнення Запорізької області.

Військовий експерт розповів, як саме може здійснюватися контрнаступ України.

Я скажу так, що для того, щоб іти на Крим через лівобережну Херсонщину, треба форсувати Дніпро. Форсування Дніпра — це реалістична місія, але вона має досить негативну складову — це великі втрати, — зазначив він.

Як додав Коваленко, ці втрати неминучі через велику кількість артилерії у ворога та можливість вести вогонь саме по цім напрямкам форсування. Тому висадити десант на Лівому березі Дніпра — це реалістичний сценарій, але маловірогідний.

Тому ми на це не підемо, ми не будемо використовувати цей сценарій, а ось який ми будемо використовувати сценарій, краще знає Генеральний штаб ЗСУ. Але може, поки розпочнеться контрнаступ, вони і інший якийсь сценарій будуть мати, — повідомив він.
Спікер вказав, що, ймовірно, ЗСУ оберуть наступ із Запорізького напрямку.

Запорізька область взагалі-то є ключем до півдня. Це головний ключ до півдня, бо звільнення Запорізької області — це шлях до звільнення Лівобережної Херсонщини і південної Донеччини, вихід до Азовського моря, вихід до адміністративної межі тимчасово окупованого півострова Крим. І це початок сценарію звільнення Криму, — повідомив він.

Також Коваленко додав, що звільнення Запорізької області змусить окупантів самостійно тікати з Лівобережної Херсонщини, бо якщо наші бійці переріжуть їм можливість відходу через Запорізьку область.