Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола під час своєї промови, виступаючи на заході “Ніч європейських ідей” у Берліні закликала до подальшої підтримки України.

Мецола зазначила, що на Європу чекають нові складні часи, коли доведеться впоратися “зі штормом інфляції, політичної невизначеності, дефіциту продовольства, зростання вартості життя та скорочення запасів енергії в той час, як ціни на електроенергію різко зростають”. І нагадала, що з цими викликами доведеться боротися в контексті війни росії в Україні.

“Ми перебуваємо на етапі прийняття рішення. Україні потрібна зброя, щоб вижити. Більшість її оборонної промисловості було знищено, але багато наших держав – членів ЄС втрутилися, тому Київ вдалося зберегти в березні. Але на цьому наступному етапі війни Україні знадобиться важка зброя. Потрібні танки, і ми повинні бути в змозі зробити наступний крок”, – наголосила президента Європарламенту.

Вона озвучила два можливі плани допомоги Києву. Один із них – ініціатива Leopard Tank щодо надання Україні приблизно 90 танків Leopard 2.

“Ми знаємо, що навіть ті з них, які не готові до бою, можна відносно швидко відновити. Це може означати, що танки сучасного стандарту стануть доступними швидко. Країни, які надають танки, зможуть отримати відшкодування через європейські фонди, як-от Фонд миру, і це означає, що всі зможуть зробити свій внесок у ці зусилля”, – сказала вона.

Інший план, який оприлюднила пані Мецола, – це програма ленд-лізу, яка надасть Україні прямий доступ до збройної промисловості ЄС.

“Коли наші держави-члени об’єднають зусилля, жодна окрема держава-член не зазнає надто суттєвого погіршення своєї власної обороноздатності”, – наголосила Президентка Європейського парламенту.

“Обидва варіанти мають своїх прихильників і противників. Жоден з них не є досконалим, але нічого не робити – не варіант. Немає часу на самовдоволення. Для цього потрібна лише політична воля”, – зауважила президентка Європарламенту, додавши, що Європа має перейти “від спеціальних рішень до справжнього Союзу безпеки та оборони, який доповнює, а не конкурує з НАТО”.

Також президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявила, що ніякі псевдореферендуми, які РФ намагається провести на окупованих українських територіях, не змінять позицію Європи щодо підтримки територіальної цілісності України.

«Маємо бути абсолютно чіткі: жодні фіктивні референдуми не змінять позицію Європи щодо України та її територіальної цілісності. Це також не змінить того факту, що саме Росія вторглася в суверенну Україну», – цитує Мецолу у твітері Представництво ЄС в Україні.

Повідомляється, що президентка Європарламенту запевнила – Європа стоїть пліч-о-пліч з Україною.

Окрім цього, президентка Європарламенту Роберта Мецола зазначила, що європейці ніколи не забудуть, що українці виборюють зараз збереження європейських цінностей та європейської демократії, тому підтримка ЄС України залишатиметься непохитною.

«Йдеться про нас, про наші демократичні свободи. Україна та її народ дивляться на Європейський парламент із надією на підтримку та допомогу, яка втілюється у наших рішеннях, у конкретних заходах, у наших візитах до українських міст. Ми вдячні народу України, який захищає європейські цінності та європейську демократію. Ми не забудемо цього. Наша підтримка України залишатиметься непохитною», – зазначила Мецола, звертаючись до Голови ВР Руслана Стефанчука, який також взяв участь у цій пресконференції.