Представники української влади не залишать без відповіді спроби лідера партії “Опозиційна платформа – за життя” Віктора Медведчука в обхід офіційних домовленостей взяти участь у процесі обміну полоненим.

 

Про це в інтерв’ю журналу НВ заявив очільник офісу президента України Андрій Єрмак. Таким чином він прокоментував спроби Росії знову повернути Медведчука до переговорного процесу та відповів на закиди в мовчазній реакції Офісу президента.

«Ми не мовчимо, — запевнив Єрмак. — Зробив офіційну заяву і Леонід Кравчук, який очолює українську делегацію у ТКГ, зробило заяву МЗС. Влада дала оцінку спробам проводити трек обміну не через офіційні джерела. Я говорив про це в Берліні, коли в процесі дискусії вперше постало це питання. Наша позиція однозначна».

Окремо Єрмак прокоментував посилення проросійської риторики на телеканалах, які пов’язують з Віктором Медведчуком та Євгеном Мураєвим.

«Безумовно, ми це помічаємо, — переконує Єрмак. — Але президент на самому початку каденції сказав, що ми не втручаємося у роботу правоохоронних органів».

Керівник ОП підкреслив, що «для цього є відповідні органи, СБУ, які мають на ці речі реагувати».

«Ми завжди однозначно — й у виступах президента, й у заявах — говоримо, що це фейкова інформація. Саме тому президент ініціював із нашими партнерами, насамперед зі США, створення, бажано на території України, центру протидії брехливій інформації», — додав Єрмак.

Він також вважає, що «для президента не важливі прізвища» і Зеленський досить відкрито озвучує критику на адресу проросійських сил.

«Наведу безліч прикладів, коли у виступах президент звертає увагу на проросійську риторику, говорить про тих, хто озвучує це», — відповів Єрмак на запитання про те, чому у відеозверненнях Зеленського частіше звучать натяки на Петра Порошенка, але не Віктора Медведчука.

Також цю тему в черговий раз прокоментував і сам леонід Кравчук. Він зазначив, що представники російської делегації і представники окупованих територій ОРДЛО продовжують блокувати обмін утримуваними – з вересня не передають свої списки.

Про це заявив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук в коментарі «Новини Донбасу».

«Україна на кожному засіданні просила ОРДЛО – дайте списки. Вони під різними приводами блокували », – підкреслив він.

Говорячи про плани бойовиків в обхід процедури передати полонених з окупованих територій куму президента РФ і лідеру ОПЗЖ Віктору Медведчуку, Кравчук заявив: «Врешті-решт перевели це в гру, яка виглядає дуже похмуро, тому що починають торгувати живими людьми».