Лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко в ефірі одного з українських телеканалів закликала владу рятувати країну і захищати громадян. Політик зазначила, що з’ясування стосунків це лише марна трата сил і часу.

За її словами, взаємні звинувачення і “собачі бої” потрібно припинити і діяти спільно заради захисту українців від пандемії і її наслідків. Такою думкою політик поділилася в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1 + 1”.

Перш за все вона висловила переконання, що за нинішньої ситуації в Україні зусиль окремих міністерств чи відомств вже недостатньо. Тимошенко підкреслила, що зараз потрібні скоординовані дії уряду, парламенту, силових структур, волонтерів та бізнесу, “ініціативу і відповідальність за які повинен прийняти президент”.

Лідер “Батьківщини” також назвала п’ять першочергових кроків, які повинні бути втілені в життя негайно. Так, план Тимошенко передбачає:

  • відкриття єдиної багатоканальної гарячої лінії, номер якої буде знати кожен українець і куди за допомогою звертатимуться всі, хто відчує перші симптоми коронавірусу;
  • забезпечення безкоштовними тестами, які повинні прийматися протягом доби після звернення на гарячу лінію, і робитися за 24 години;
  • введення мобільних бригад, забезпечених автотранспортом, засобами індивідуального захисту та наборами для тестування – хворі не повинні виходити з дому для консультації з лікарем і здачі аналізу;
  • надання безкоштовних ліків всім, хто отримав підтвердження хвороби, по протоколу, затвердженого Міністерством охорони здоров’я;
  • розгортання додаткових ліжок і перепрофілювання лікарень під допомогу хворим COVID-19.

Для здійснення цих заходів, зазначила політик, вистачить навіть тих коштів, які вже виділені парламентом на боротьбу з пандемією. А в разі необхідності, Верховна Рада може вже 20 жовтня мобілізувати додаткові кошти.

Лідер “Батьківщини”, зокрема, звернула увагу на перевірку діяльності НАК “Нафтогаз”, який не доплатив до бюджету мінімум 75 мільярдів.

“Цих коштів дуже не вистачає на боротьбу з наслідками пандемії і їх можна було б направити в бюджет, якби належну політичну волю продемонстрував президент … Керувати країною сьогодні треба по-іншому і зовсім в іншому темпі. Адже мова йде про життя і здоров’я мільйонів українців “, – підсумувала Тимошенко.