Інститут вивчення війни не знайшов візуальних доказів тверджень російських загарбників про окупацію низки об’єктів у Бахмуті.

Аналітики вказують, що окупанти, імовірно, зосереджуються на наступальних операціях у північній частині міста, про що йдеться й у зведенні Генштабу.

Російські блогери також стверджували, що триває зачистка на території заводу з обробки металів АЗОМ. Втім, ніяких підтверджень цьому аналітики не знайшли.
Не знайшли доказів експерти й словам Пригожина, що “вагнерівці” нібито вже за 600-700 метрів від адмінцентру Бахмута і на західному березі річки Бахмутка.

Також неправда й те, що Росія нібито окупувала 70%. За словами аналітиків, станом на 8 березня РФ займала 50% Бахмута і відтоді сили РФ значно не просунулись.
Росія зосереджує зусилля на захопленні Бахмута. Найбільше росіяни атакували з півночі міста, а також у районах населених пунктів Оріхово-Василівка, Григорівка та Богданівка.

На Бахмутському напрямку окупанти втратили таку кількість живої сили, якої вистачило б на ще один похід на Київ, підсумував аналітик Іван Киричевський.
В телеефірі Киричевський зауважив, що ЗСУ “поклали” до 50 тисяч військових РФ. Цього б ворогу цілком вистачило на ще одну стратегічну наступальну операцію.

“50 тисяч окупантів вбитими або пораненими і до 200 танків. Грубо кажучи, якби ці війська не знищили – то росіяни могли б їх використати для повторного наступу на Київ. Той успіх, який зараз закладається для планування контрнаступу, може бути несподівано більшим і швидшим, ніж зараз уявляється”, – наголосив експерт.

За оцінками Заходу, у боях за Бахмут ліквідовано не менш як 30 тисяч загарбників. Про це пише The Guardian, посилаючись на оцінку західних офіційних осіб.

У цю статистику входять як убиті, так і поранені окупанти, уточнюється в матеріалі. Разом з тим втрати ЗСУ джерела видання називати відмовилися, зазначивши тільки, що вони “значно менші”.

Також йдеться, що загиблих росіян найбільше серед зеків, завербованих до “Вагнера”.

Через дефіцит у найманцях і техніці штурмовий запал ПВК “Вагнера” довкола міста згасає, ватажок терористів Євген Пригожин, раніше переконаний у могутності ПВК, готує аудиторію до поразки.

Зазначимо також, президент Росії Володимир Путін посилив кампанію, спрямовану на боротьбу з антивоєнними настроями.

Володимир Путін підписав закони, що значно збільшують штрафи та термін тюремного ув’язнення за дискредитацію російських військ в Україні та за продаж російської зброї іноземцям.

Російський диктатор продовжує боротьбу з усіма, чия думка не збігається з офіційною позицією Кремля.

Повідомляється, що 28 лютого після того, як Путін доручив посилити контррозвідувальні заходи та придушення поширення проукраїнської ідеології, співробітники ФСБ здійснили рейди до московських барів, які запідозрили у фінансуванні українських військових, затримали понад 40 осіб.

Нагадаємо, у РФ посилили покарання за дискредитацію армії. Відповідний указ, підписаний Путіним, розміщено на державному порталі.

Документ вносить зміни до вже наявної статті 20.3.3 Кодексу про адміністративні правопорушення і статтю 280.3 КК, що передбачають “дискредитацію” армії, а також статтю 207 КК про публічне розповсюдження явно неправдивої інформації про використання ЗС РФ.

Відтепер каратимуть у Росії за інформацію не лише про кадрових військовослужбовців і мобілізованих, але також про всі “добровольчі формування”, організації та осіб, які допомагають російській армії вести війну в Україні. Так закон захищатиме ПВК “Вагнер” та інших найманців.