Член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш заявив, що Росія самоусунулася від переговорного процесу. Росія відмовляється визнавати себе стороною конфлікту на Донбасі.

«Росія самоусунулася від переговорного процесу як сторона конфлікту. Переговорний процес через це стопориться. І ми змушені на це реагувати», — заявив Гармаш.

Представник української делегації зазначив, що коли Росія визнає себе стороною конфлікту на Донбасі, тоді можна буде говорити про компроміси.

“Коли Росія захоче вирішити конфлікт, завершити конфлікт, визнає себе стороною конфлікту і почнеться діалог, тоді можливе обговорення з Росією компромісних варіантів. Але сьогодні, поки Росія не визнає себе стороною конфлікту, Україна реалізує свою політику”, – додав він.

Тристороння контактна група на останньому засіданні 21 липня розглянула питання щодо порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації.

Під час візиту в Україну 22 серпня канцлерка Німеччини Ангела Меркель висловила незадоволення прогресом в Мінському і нормандського форматах. Вона заявила про необхідність сформувати порядок денний і провести новий нормандський саміт на найвищому рівні.

У МЗС заявили, що Україна готова до проведення зустрічі глав Міністерств закордонних справ країн-членів нормандської четвірки. У ТКГ також розповіли, з чим Україна готова йти на переговори щодо Донбасу в нормандському форматі.

На Донбасі з систематичними порушеннями з боку російських бойовиків діє режим припинення вогню, запроваджений 27 липня 2020 року. Від початку дії так званого перемир’я внаслідок обстрілів із боку контрольованих Росією бойовиків загинуло понад 40 українських військових.