Росіяни не полишають надій окупувати український Донбас та поневолити місцеве населення. Загарбники могли досягти невеликого результату, змусивши ЗСУ відступити з Бахмута, але припустилися помилки

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.  

За його словами, росіяни намагались наступати по лінії фронту у 200 кілометрів, що дуже виснажило їхні сили. 
 
Роман Світан зазначив, що наприкінці лютого та на початку березня 2023 Росія спробувала піти в наступ, але дуже сильно розтягнула лінію свого наступу, що призвело до нестачі ресурсів та виснаження її сил. 

На думку полковника ЗСУ в запасі, якби російські війська сконцентрувались би на Бахмуті та Авдіївці, то мали б більші шанси на те, що командування ЗСУ ухвалило б рішення про відхід з цих міст. 

Був неграмотний підхід до використання сил та засобів, вони розтягнули наступальні дії на ширину фронту у 200 кілометрів від Вугледара до Куп’янська й практично видихлись по всій лінії фронту, – сказав Світан. 

За словами військового експерта, тоді росіянам просто не вистачило мозку, а тепер вже пізно вдаватись до таких дій, бо все, що у них було – вони витратили. Рашисти можуть спробувати тиснути залишками своїх сил на Авдіївку, Білогорівку, Бахмут, Кремінну та, можливо, Куп’янськ. 

“Вже немає чим їм виконувати такого роду атаки, а все, що ми зараз чуємо в інформаційному полі – це вже відголос їхніх бажань, які вони повинні були зробити декілька тижнів тому. Не дуже розумні у них командири й це для нас великий плюс”, – підсумував військовий експерт. 

І такий стан справ підтверджують не лише українські експерти та реальна ситуація на полі бою, а й дії вищих кіл російського військового командування. Зокрема це стосується засновника ПВК “Вагнер” Євгенія Пригожина, який за інформацією аналітиків американського інституту вивчення війни, намагається створити інформаційні приводи для пояснень, чому найманці не можуть завершити оточення міста Бахмут, йдеться у звіті Інституту вивчення війни. 

Аналітики інституту зазначили, що у нещодавньому інтерв’ю Пригожин стверджував, що українські сили нібито готуються до контрнаступу на 5 напрямках. Зокрема – у Бєлгородську область РФ, у районі Кремінної, у районі Бахмута, у бік Донецька та у Запорізькій області. За словами Пригожина, українські операції розпочнуться з середини квітня, через що він закликав російські війська підготуватися до них, накопичивши боєприпаси і техніку. 

Експерти ISW вважають, що Пригожин описав українські сили як такі, що мають достатню бойову міць, щоб почати масований контрнаступ на всьому театрі воєнних дій для того, щоб виправдати нездатність ПВК “Вагнер” завершити оточення Бахмута. 

За оцінками аналітиків, “вагнерівці”, ймовірно, проводять атаки на населені пункти, які легше захопити на північ і північний захід від Бахмута, оскільки їхня здатність домогтися тактичних успіхів у самому Бахмуті зменшується, а Пригожин намагається представити ці дії як захист флангів у рамках підготовки до українського контрнаступу. 

“Описування Пригожиним неминучих українських контрнаступів також означає, що він вважає, що російські війська незабаром втратять ініціативу на користь України і будуть змушені перейти до оборони, а не продовжувати безуспішні наступальні операції в районах Кремінної, Бахмута, Авдіївки і Вугледара”, – додали в ISW.

Тож згодом ситуація для російського угруповання в Україні може значно погіршитись і зрештою призведе до тотальної поразки РФ.