У Сполучених Штатах негласно відновили депортації росіян, що є очевидною зміною позиції, прийнятої після вторгнення РФ до України, коли такі депортації були призупинені.

Про це пише The Guardian.

За інформацією видання молодого росіянина, який приїхав до Америки, тікаючи від путінської мобілізації, на минулих вихідних раптово депортували зі Штатів назад до Росії. У США він потрапив через Мексику.

Дженніфер Скарборо, техаська адвокатка, серед клієнтів якої є четверо росіян, які в’їхали в США через кордон із Мексики. Це одного з її клієнтів депортували на вихідних до Росії.

За словами юристки, міграційні органи дійшли висновку, що загроза мобілізації не може вважатися підставою для надання притулку.

Двоє інших клієнтів Скарборо залишаються в юридичній невизначеності. Вони не встигли вчасно подати необхідні документи, тому в будь-який момент росіян можуть депортувати. Один зараз перебуває в ізоляторі імміграції в Луїзіані, а інший був звільнений після оголошення голодування. Росіяни запевняють міграційну службу США, що у разі повернення додому зазнають переслідувань або катувань.

Третій клієнт Скарборо зумів вчасно подати документи і отримав можливість нових слухань.

” У березні 2022 року США заявили, що припиняють депортацію до Росії через політичну ситуацію, тому я не розумію, чому вони відновили її, і зробили це так тихо. Якщо ми проти цієї війни, то чому… депортуємо людей воювати в Україні”, — заявила адвокатка.

Також додамо, що у росії готуються до ширшого призову на військову службу, щоб мати більше підготовлених резервістів та змусити вступити до лав армії тих, хто зараз уникає її завдяки вищій освіті.

Про це повідомляє британська розвідка.

Так от, 13 березня до держдуми російської федерації внесли законопроєкт про зміну віку для призову на військову службу чоловіків до 21-30 років, тоді як сьогодні цей вік становить 18-27 років. Закон може бути ухвалений вже незабаром і набуде чинності у січні 2024 року.

Варто зазначити, що росія поводить призов двічі на рік. Хоч принаймні офіційно призовників не залучають до бойових дій в Україні та розвідники вважають, щонайменш кілька сотень з них, схоже, під тиском підписали контракт.

Плани на зміну призовного віку пов’язують із тим, що зараз чимало чоловіків віком 18-21 року уникають армії на підставі того, що є студентами вищих навчальних закладів.

«Дуже ймовірно, що влада змінює вікові рамки, щоб збільшити кількість військових, оскільки студенти таким чином змушені будуть пройти службу. Навіть якщо росія продовжить утримуватися від залучення строковиків у війні, ці додаткові призовники вивільнять більше професійних військових для участі у бойових діях», – додають у розвідці.

Нагадаємо, раніше в українській розвідці припускали, що в росії готуються до проведення чергової хвилі мобілізації. У ГУР заявляли, що шляхом кількох хвиль мобілізації рф спробує зібрати армію чисельністю до 2 мільйонів солдатів.

Також зазначимо, що у Новосибірському державному технічному університеті студентам розсилають повістки в особистому кабінеті на сайті університету.

У прес-службі НГТУ сказали журналістам “Підйому”, що повістки отримали вже 32 студенти. В університеті запевняють, що таке відбувається щороку. “Думаю, якщо вони сходять і актуалізують інформацію, це не означає, що їх заберуть служити. Ми виконуємо Федеральний закон. Ми зобов’язані сповіщати студентів про всі вимоги військкомату: з’явитися для актуалізації даних, продовжити відстрочку”, – сказали вони.

Крім того, розсилку повісток в університеті назвали плановою роботою.

“Не розумію, в чому суть всіх переживань”, – додали в прес-службі.

Тим часом листи про небхідність з’явитися до військкомату за повісткою отримали і студенти Московського енергетичного інституту. Як пише Telegram-канал “Обережно Москва”, повідомлення прийшли студентам 4 курсу бакалаврату, а також деяким магістрантам і аспірантам. Керівництво запевняє їх, що потрібно виконати вимогу, оскільки “турбуватися нема про що”.