Внести на розгляд Верховної ради Проект Постанови № 8587 «Про невизнання статусу та звільнення із займаної посади» т.в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун та її заступника Олександра Лінчевського намагалися народні депутати в черговий раз і в пятницю 19 жовтня.

Члени профільного комітету вже неодноразово звертали увагу влади розглянути це питання, оскільки вже 9 разів визнавали роботу міністерства незадовільною. Зокрема, порушувалось питання нестачі інсуліну для хворих на цукровий діабет, яких прирікають на смерть.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

На звернення батьків маленьких пацієнтів хворих на цукровий діабет І типу у МОЗі відповіли, що найближче включення інсулінів у референтний список може бути не раніше 1 лютого 2019 року.

Уляна Супрун, інформуючи обранців щодо ситуації із забезпеченням хворих інсуліном, заявила що фінансування двох третин інсулінозалежних пацієнтів відбувалося за рахунок державної субвенції, одна третина – за місцеві кошти.

«Регіони показали свою неспроможність, щоб покрити цю одну третину. Інсулін не є виключений – є окрема програма, яка відбувається, і кожного року місцева влада дозакуповувала інсулін на одну третину. Те, що вони цього року відмовляються, – це на рівні місцевої влади», – сказала Уляна Супрун.

Вона повідомила, що у бюджеті-2019 заклали 100% покриття видатків на інсулін за рахунок державних коштів.

«Ми створили електронний реєстр інсулінозалежних, де кожен пацієнт є визначений своїм лікарем. Уже проходять рецептування за електронними рецептами, пацієнт отримує свій інсулін в аптеках. І з 2019 року вже не буде такої проблеми із місцевою владою, що вони не хочуть фінансувати цю частину», – запевнила Уляна Супрун.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зауважив, що раніше до потреб інсулінозалежних завжди дописували 20-50%, і на цьому просто гріли руки.

«Я доручу профільному віце-прем’єр-міністру ще раз проаналізувати по областях наявність і потребу, можливо, треба щось скорегувати», – зазначив Володимир Гройсман. 

Це неабияк обурило народного депутата Ірину Констанкевич. «Відповідь пані Уляни Супрун, про те, що є кошти на інсулін відверта неправда, тисячі людей залишились без інсуліну вже на найближчі 10 днів, тому не варто обманювати людей», – констатувала нардеп.