Російські загарбники можуть спробувати переграти Лиманську операцію в Донецькій області і накопичують для цього сили.

Таке припущення зробив радник Офісу президента Олексій Арестович

За його словами, таким чином командування РФ хоче зняти загрозу з півночі Луганщини.

“Можемо обережно сказати, що російське командування за деякими ознаками накопичує війська, які повинні переграти Лиманську операцію навпаки, спробувати вдарити в тому напрямку і зрізати постійну загрозу з півночі Луганської області”, – заявив Арестович в етері Фейгін Live.

Зазначається, що противник сконцентрував від 4 до 6 батальйонно-тактичних груп, які в найближчі дні можуть “сходити в контратаку”.

Тим часом під Бахмутом – дуже багато вбитих російських військових.

“За деякими даними, близько двох тисяч убитих тільки лежить на полі бою в смузі оборони Бахмута. Промайнула така інформація сьогодні в приватному Twitter, але все-таки. Це лише ті, що лежать. А якщо додати тих, які загинули так, що від них сліду немає, згоріли в техніці, то… безглузда спроба збільшити жертви триває”, – додав Арестович.

Додамо: “На 95% ця війна залишається війною артилерії. Довозити 5-7-тонними вантажівками снаряди до передової з самої Росії неймовірно довго і дорого. Треба все возити залізничним полотном. Там залишаєтья дуже важливий вузол – Дебальцевський, від якого є велике розгалуження практично по всіх окупованих територіях. Отже, ешелонами довозяться боєприпаси. По прямій від Бахмута до Дебальцевого – близько 42 км, а реактивні системи, залпового вогню мають до 90 км ураження. Росіянам банально треба відсунути наші вогневі рубежі, щоб суттєво покращити свою логістику”, – пояснив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник.