Окупанти вимагають, щоб Україна визнали Крим російським, а «Л/ДНР» — незалежними державами, але цього не станеться, впевнений політолог Олексій Гарань.

«Я абсолютно переконаний, зважаючи на ситуацію в країні, що [президент Володимир] Зеленський і будь-яка українська влада не піде на визнання російськими частини Донбасу і Крим. Не буде цього. Так, Росія висуває ці вимоги, але їм багато чого хотілося. <…> Наші вимоги дуже чіткі — перемир’я і виведення російських військ. Це мінімум», — зазначив в ефірі Радіо НВ Гарань.

Політолог додав, що геополітично Росія програє, а тому звільнення Україною Криму та Донбасу наблизилося, як ніколи раніше за останні вісім років окупації:

«Коли ми раніше говорили про Крим, то ми не знали, коли це трапиться; говорили, що [звільнемо], коли відбудуться якісь кардинальні геополітичні зміни. <…> Ми не знали, скільки це займе часу. А зараз виглядає так, що, завдяки тому, що [російський диктатор Володимир] Путін зробив кардинальну помилку, Росія в „трубі“. Ми бачимо, що [повернення окупованих територій] абсолютно реальне. <…> Чи вдасться нам на спинах відступаючих російських військ повернутися в Крим і окупований Донецьк та Луганськ — це інше питання. Нам би хотілося, щоб це трапилося. <…> Важко передбачити, чи це відбудеться у найближчі місяць-два, але те, що Росія невпинно рухається до того, щоб піти повністю з України, — це факт. Час звільнення Криму, Донецька, Луганська зараз наблизився, як ніколи», — вважає Гарань.

У Кремлі заявили, що Росія може зупинити розпочату російською стороною війну «у будь-який момент, якщо Україна виконає умови РФ». Москва вимагає, щоб Україна припинила військові дії, змінила свою конституцію, закріпивши нейтралітет і відмовившись від претензій на вступ до «якогось блоку», а також визнала окупований РФ Крим територією Росії та визнала створені росіянами на території Луганської та Донецької областей України «ЛДНР» незалежними державами.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував цю вимогу Кремля, заявивши, що «це черговий ультиматум, а ми до ультиматумів не готові».