Лідер партії ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко закликає президента України Петра Порошенка скасувати рішення Кабінету міністрів про підвищення цін на газ для населення на 23,5%.

"Тільки що сталася надзвичайна подія. Саме в ці хвилини президент Порошенко дав команду підняти ціну на газ на 23,5%. Це майже на чверть. І це рішення Порошенка було виконано. Це означає, що в новий опалювальний сезон ціна на газ і тарифи на тепло будуть на 23,5% вище", – сказано в заяві Ю.Тимошенко щодо підвищення ціни на газ, опублікованому на сайті партії "Батьківщина" в п'ятницю.

Вона підкреслила, що для абсолютної більшості людей в країні таке підвищення – "це справжній шок" і "катастрофа, яка заштовхає українців до ніши бідності".

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"Чому сталося це підвищення цін на газ, а як наслідок – тарифів на тепло? Тому що кращі родовища України вже розібрані корумпованим оточенням Порошенка. І за ті 7 місяців, які залишилися до завершення їх влади, вони, добуваючи газ з наших власних українських родовищ, хочуть покласти в свої офшорні рахунки мільярди", – заявила Ю.Тимошенко.

Лідер партії ВО "Батьківщина" підкреслила, що цього не можна допустити.

"Тому я зараз звертаюся до депутатів усіх рівнів, так як у такій важкій ситуації саме вони зобов'язані стати на захист людей, які їх вибирали. Я закликаю всіх депутатів усіх рівнів – обласних, районних, міських – негайно скликати позачергові сесії та звернутися до президента Порошенка негайно скасувати цей злочин перед людьми, це ще одне необґрунтоване підвищення цін на газ і тарифів на тепло", – закликала вона.

Ю.Тимошенко також звернулася до спікера Верховної Ради Андрія Парубія і народних депутатів з тим, щоб негайно ініціювати скликання позачергової сесії парламенту для розгляду цього питання. "Якщо зараз депутати, всі політичні сили не відреагують на це, зроблять вигляд, що нічого не відбувається, – більшість сімей просто не здатні будуть пережити цю зиму", – сказала вона.

Політик також зазначила, що паралельно з цим скасовуються субсидії, які багато людей отримували в попередні роки. "Масове скасування субсидій – це ще один удар по українцях. Відбувається так, як я і попереджала: спочатку задеруть ціни на газ і тепло, а потім скасують субсидії, які були просто тимчасовим знеболюючим засобом", – додала вона.

На думку лідера "Батьківщини", зараз це спонтанне підвищення цін на газ перетнуло межу, і "кожен, хто брав участь в злочинному, необґрунтованому підвищенні тарифів на газ і на тепло, буде за це відповідати згідно Кримінальному кодексу".

Ю.Тимошенко також безпосередньо звернулася до президента України з вимогою припинити "цей геноцид по відношенню до українського народу".

"Я також хочу повідомити, що коли цю владу на чолі з президентом буде усунено шляхом демократичних виборів через 7 місяців, я гарантую вам, що тарифи на газ і на тепло будуть мінімум удвічі зменшені. А може, ще й в два з половиною рази", – заявила Ю.Тимошенко.