Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що з 24 лютого українські захисники знищили вдвічі більше літаків росіян, ніж ті втратили за 10 років війни в Афганістані. Про це Главком заявив на своїй сторінці в Фейсбук.

“За час повномасштабної агресії захисниками України знищено в два рази більше літаків РФ, ніж втрачено радянським союзом за 10 років війни в Афганістані – 278 літаків РФ в Україні проти 118 радянських літаків в Афганістані”.

Залужний вважає, що війна з Україною є такою ж ганьбою для Росії як і війна в Афганістані.

На думку головнокомандувача, вторгнення в Україну стане причиною руйнації Росії.

Колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж переконаний, що агресор має дефіцит високоточних ракет, проте у нього ще багато старих низькоточних ракет. Їх дальність може становити 500-800 кілометрів, вони дуже небезпечні.

“Відносно високоточних ракет, то наприклад, “Іскандери” Росія вже використала на 80%. “Калібри”, які, як правило, знаходяться на базах формувань Чорноморського флоту, теж використані на 60%. Тобто декілька сотень високоточних ракет у Росії ще є на озброєнні. Якщо вони за один раз випускають 50, то зрозуміло, що резерв уже менший. Але більший резерв у Росії низькоточних, але дуже небезпечних ракет – наприклад, Х-555 та інших, які можуть бити на 500-800 км, не мають достатньої точності, але мають велику рушійну силу. Саме цих ракет Росія має ще багато, та вони не мають гарантій збереження – деякі з них падають на росіян, бо система керування спрацювала проти них самих. Тому декілька тисяч цих ракет можуть загрожувати і нам, і Російській Федерації”, – пояснив Маломуж.