Президент Володимир Зеленський 11 грудня підписав ряд розпоряджень про звільнення голів райдержадміністрацій.

Під «розчерк пера» глави держави потрапили і документи, що стосуються керівників у Вінницькій області. Більшість з них свої посади отримали при попередньому губернаторові Владиславі Скальському.

Отже, як зазначається на офіційному сайті глави держави, з посади голови Шаргородської РДА звільнено Юрія Щура, якого призначили 20 березня 2020 року.

З посади голови Чернівецької РДА звільнено Олексія Чернова, якого призначили 15 квітня.

Знятий також Максим Мазурик, який займав посаду керівника Хмільницької РДА з 23 грудня 2019 року.

Звільнений з посади голови Томашпільської РДА Олег Закорченних, який займав пост з жовтня 2014 го.

З посади голови Липовецької райдержадміністрації звільнений депутат райради від «ОПЗЖ» Тарас Олексюк. На цю посаду його призначили 2 березня 2020-го.

Зараз обов’язки керівників районів виконують перші заступники голів РДА.

Нагадаємо, в середині вересня глава Липовецької РДА Вінницької області Тарас Олексюк звернувся до керівництва держави з приводу незаконних, на його думку, дій керівництва ГУ Нацполіціі і управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області щодо його сімейного бізнесу з видобутку піску. Звернення до президента В. Зеленського, генпрокурору І. Венедиктової, главі СБУ І. Баканова і главі МВС А. Авакову чиновник розмістив в Facebook. Олексюк вважає тиском «незаконно» відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 240 КК України (порушення правил використання надр) «щодо підприємства, яке на праві приватної власності» належить його родині.

За його словами, «відбувається шоу», щоб змусити сім’ю «носити щомісяця хабар керівництву ГУНП і управлінню стратегічних розслідувань». Також чиновник вказує на умисне пошкодження техніки підприємства 5 вересня, ремонт якої обійдеться в «десятки тисяч гривень». «Як юрист, який отримав диплом з відзнакою», чиновник називає події «свавіллям», а що стосується слідчого, той переконує, що той «погано вчився» і не знає матеріал. Більш того, відкриття кримінальної справи в даній ситуації він назвав «фальсифікацією» і «елементарним рейдерським захопленням».