Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що уряд планує розглянути законопроєкт про мобілізацію в найближчий час, акцентуючи увагу на тому, що цей документ має бути справедливим.

«Кожна людина повинна чітко розуміти, як вона призивається, які далі відбуваються процедури, як він демобілізовується, як він служить країні. Треба зрозумілою для всіх мовою, яка не має подвійного тлумачення, а це, на превеликий жаль, зустрічається досить часто в наших законах, і кожен читає їх, як сам вважає за необхідне. Про це має бути цей закон», – наголосив Данілов.

Зокрема, він додав, що новий законопроєкт повинен чітко роз’яснювати кожне питання, щоб не було подвійних читань закону.

Данилов також наголосив на тому, що законопроєкт про мобілізацію повинен враховувати майбутні виклики. Данілов зауважив, що деякі народні депутати стараються просувати проекти, які були б корисні саме зараз і вигідні для певних інтересів. Але, за його словами, законопроєкти мають бути розроблені з урахуванням перспективи й працювати незмінно протягом десятиріч.

Зазначимо, що перший заступник голови комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк повідомив, що депутати можуть розглянути законопроєкт про мобілізацію у другому читанні вже цього тижня. Щодо низки пунктів законопроєкту все ще триває жвава дискусія, проте «є всі шанси» проголосувати вже незабаром.

«Я сподіваюся, що ще цього тижня у Верховної ради є шанс проголосувати за законопроєкт про мобілізацію у другому читанні. 21 лютого крайній день подачі поправок. Якщо фахово спрацює, а для цього є всі підстави, Комітет з нацбезпеки оборони й розвідки, і ще цього тижня можна розглянути в другому читанні», – пояснив Михайло Цимбалюк.