Здатність Росії здійснювати ракетні удари буде скорочуватися. За оцінками західної розвідки і військових експертів, масовані ракетні обстріли Росії та оголошена мобілізація навряд чи змінять динаміку бойових дій, яка зараз на боці української армії.

Темп контрнаступу ЗСУ найближчі місяці сповільниться. Американські та інші західні посадові особи вважають, що ЗСУ продовжать контрнаступ в найближчі місяці, навіть попри те, що погода уповільнює темпи війни. А російську армію вони називають “незграбною, погано оснащеною і змученою”, яка не зможе протистояти “моторним, високомотивованим і краще озброєним українським військовим”.

Один із західних чиновників на умовах анонімності висловив думку, у якийсь момент в найближчі місяці погода може змусити Україну припинити наступ, однак поки “українці зберігають ініціативу і імпульс”.

“Проте вже не очікується, що Росія зможе захопити значно більше території. Україна так радикально змінила хід боротьби, що єдине невирішене питання полягає в тому, скільки ще територій Україна зможе повернути, а не в тому, чи зможе Росія досягти своїх цілей”, – сказав Роб Лі з Філадельфійського дослідницького інституту зовнішньої політики.

Україна має перевагу на полі бою. За даними американської розвідки, в ході війни країна-терористка РФ втратила 6000 танків, бронетранспортерів та іншої військової техніки, і деякі з них захоплені захисниками цілими й неушкодженими, поповнивши їх арсенал.

“Україна має перевагу, і Росія щосили намагається відповідати цим перевагам. Поки Україна продовжує отримувати підтримку НАТО і продовжує отримувати артилерію, Україна повинна продовжувати досягати успіхів”, — сказав Лі.