Близько двох тисяч переважно російськомовних демонстрантів вийшли на протест у Кельні в неділю, вимагаючи від Німеччини припинити підтримку України та скасувати санкції проти РФ. Про це повідомило агентство Reuters.

Мітинг був організований російськомовними групами діаспори в місті.  Протестувальники тримали російські прапори або транспаранти з літерами НАТО, перекресленими червоною лінією. Організатори збирали пожертви для підтримки нібито “сепаратистських сил” на Донбасі.

Організаторка проросійського заходу Єлєна Колбаснікова повторила твердження президента Путіна про те, що вторгнення Росії “захищає російськомовних людей” на сході України.

Напротивагу проросійському мітингу вийшли кілька десятків контрпротестувальників, які також зібралися в тіні величезного готичного собору Кельна. Вони висловлювали підтримку Україні.

У Німеччині проживає близько 3 мільйонів людей російського етнічного походження, багато з них сильно піддаються впливу кремлівської пропаганди.

Хоча російська діаспора Німеччини величезна, пропутінських мітингів від початку війни було відносно мало.

Ряди діаспори РФ ще більше поповнилися росіянами, які покинули країну на знак протесту проти вторгнення. “Ми приїхали сюди, щоб показати, що є багато російськомовних, які вірять, що Путін скотився до фашистського режиму”, цитує агентство Івана Бєлоусова, контрпротестувальника. Він сказав, що був ув’язнений за політично вмотивованими звинуваченнями в Росії, і втік після звільнення.

Поліція затримала щонайменше одного протестувальника.

Нагадаємо, напередодні десятки тисяч людей зібралися у центрі Праги на демонстрацію проти уряду, а також із вимогою до діалогу з Росією. Поліція оцінила їх кількість у 70 000 осіб.

“Збори на Вацлавській площі проходять мирно, і нам поки що не доводилося вирішувати якихось серйозних проблем. За нашими оцінками, кількість учасників на 14:30 становить близько 70 000 осіб”, – повідомила поліція у Twitter.

Багато демонстрантів принесли чеські прапори, деякі також барабани та транспаранти. Деякі мали плакати проти ЄС, НАТО, прем’єр-міністра Петра Фіали, “зеленого курсу” для Європи та проти відмови уряду співпрацювати з Росією. На площі стоять стенди та прапори Комуністичної партії Чехії та євроскептичного руху “Триколор”.

Організатори вимагають відставки уряду. Водночас вони хочуть, щоб уряд дозволив їхнім експертам вести переговори щодо купівлі газу та нафти.

“Чеській Республіці потрібен чеський уряд. Уряд Фіали може бути українським, можливо, брюссельським, але точно не чеським”, — сказала глава “Триколору” Зузана Майєрова Заграднікова.

За її словами, уряд має знизити податки, у тому числі ПДВ, і скасувати антиросійські санкції, які завдають шкоди чеським бізнесменам. Вона також вимагає припинити постачання зброї до України.

Прем’єр Фіала заявив, що сьогоднішня демонстрація ініційована силами, які заявляють про свою проросійську позицію та виступають проти інтересів Чехії.

“Зрозуміло, що російські пропагандистські та дезінформаційні кампанії з’являються на нашій території неодноразово, і хтось просто піддається їм”, – сказав Фіала.

Він додав, що кожен має право висловлювати свою думку та проводити демонстрації.

“Тлумачення подій, які я мав можливість бачити досі, вказують на різко проросійські настрої, і, на мій погляд, це не відповідає інтересам Чехії та наших громадян”, – додав Фіала.