Збройні Сили України вже отримали від США зброю, необхідну для звільнення Херсону, заявив радник Офісу президента Олексій Арестович. Цю техніку і зброю ще не помічали на фронті, але вже можна говорити про те, що така допомога отримана, підкреслив він в ефірі Фейгін.Live. Радник глави ОП закликав українців вірити в ЗСУ і неминучість звільнення захоплених РФ територій України.

Тут потрібно поєднання бичачої впертості в стилі “Ми обов’язково просапаємо цю борозну, ми своє візьмемо”, як би на нас не впливали. Одночасно з цим вольовий настрій на перемогу у нас потрібен. Як би нас не лупили, не стріляли, не били, ми все одно наздоженемо, перегнемо і просапаємо, і поставимо наш прапор над Херсоном. А потім над усіма територіями, що залишилися. Референдуми – не референдуми, ядерна зброя – не ядерна… Повільно повбиваємо всіх і вся і винесемо звідси. Це питання вирішене, – додав Арестович.

Варто зазначити, що 8 вересня в Німеччині відбудеться п’яте засідання Контактної групи з оборони України (також відоме як формат “Рамштайн”).

Політолог, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов підкреслює, що процес постачання Україні озброєння та боєприпасів налагоджений, все працює. Нам допомагають артою, у тому числі далекобійною та високоточною. Подивіться, як себе показують реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, M270 MLRS (американська універсальна пускова установка, що використовується як РСЗВ та установки для запуску тактичних ракет), багато іншого. Ми отримуємо підтримку з авіації. Це правильно, це потрібно. Обговорюється лише обсяг цієї допомоги,заявив він виданню Коментарі.

Війна, підкреслює Кирило Сазонов, дуже ненажерлива тварюка. Вона жере людей, паливо, гроші, боєприпаси, техніку.

Він наголошує, що HIMARS чудово себе показали на Донбасі, на півдні. Але якщо таке ж угруповання сконцентрувати зараз на тому ж Харківському напрямі, а також у напрямку Білорусі, звідки по нам періодично прилітає, ми почувалися б краще, впевнений політолог.

Тож таких РСЗВ потрібно більше, ракет потрібно більше, коштів ППО потрібно більше, самохідних артилерійських установок (САУ) потрібно більше, – зазначає Кирило Сазонов. – З огляду на наші наступальні дії США передають нам уже не тільки далекобійні засоби поразки, а й потужну зброю для ближнього бою. У тому числі наступальну бронетехніку. Усього цього, знову ж таки, потрібно більше. І ще вчора. Ми вже наступаємо, нам потрібна відповідна техніка. Тож від Рамштайну-5 чекаємо не просто збереження тієї підтримки, яку маємо, а збільшення її обсягів та прискорення постачання”. На думку політолога, конфліктолога Богдана Петренка, зустріч у форматі Рамштайна важлива із двох сторін.

“Перша – це реальна допомога. Сьогодні навряд чи варто очікувати, що якісь поставки проходитимуть в авральному порядку – під анонсований наступ на Півдні. Так, Україні не вистачає бойової сили для нищівного удару, але навряд чи ця зустріч стане вирішальною. Занадто мало часу залишається на постачання нового озброєння, тому що настання холодів заморозить фронт”, – пояснює експерт.

Натомість, вважає він, можуть бути ухвалені важливі рішення на перспективу — про довгострокові постачання в Україну озброєнь. А це важливо для розуміння, які зразки ми матимемо у майбутньому.

Це необхідно у контексті того, що зима може гальмувати підтримку через газові проблеми в Європі, – зазначає Богдан Петренко. – Фактично Рамштайн-5 закладе стратегію на осінь-зиму, що дозволить знизити газовий тиск з боку Росії.

Водночас, з символічного погляду ця зустріч також є надзвичайно важливою, упевнений експерт. По-перше – як засіб цементування західної підтримки та стимулювання країн, які підтримують Україну в подальшій допомозі. По-друге – як тиск на Москву. Демонстрація того, що підтримка України продовжуватиметься, попри російські маніпуляції з газом. І як засіб стимулювання Москви до подальших “кроків доброї волі” та виведення військ з українських територій.