Нещодавно президент озвучив дедлайн, за яким чекає певних результатів від очільника МВС.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук поки не вважає за потрібне давати оцінку роботі очільника МВС Арсена Авакова, адже новий уряд працює занадто короткий час.

Про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук розповів під час зустрічі з журналістами з приводу 50 днів роботи нового уряду.

Як відомо, “випробувальний термін” для Авакова визначив президент України Володимир Зеленський – на пресконференції він озвучив, що дедлайн для міністра – до нового року.

“Щодо того, чи виправдовує він проходження випробувального терміну, я думаю, взагалі жодного міністра неадекватно оцінювати за таким коротким проміжком часу, як 5-6 тижнів. Мені ще рано давати йому оцінку в рамках роботи нашого уряду, а загальну оцінку роботи за останні роки, я думаю, дасть суспільство”, – прокоментував Гончарук. 

На запитання, чи не має прем’єр питань до призначення екснардепа Антона Геращенка заступником Авакова, Гончарук зазначив:

“Право кожного міністра формувати команду – це правильно. Коли ти призначаєш людину на роботу, а потім говориш, з ким їй працювати, то потім ти не можеш питати з неї щодо ефективності її роботи”.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський, відповідаючи на питання журналіста, чому Арсен Аваков залишився у новому складі КМУ, зазначив, що «це ніякий не компроміс», а швидше «випробувальний термін» для міністра внутрішніх справ.

Про це він заявив під час пресмарафону.

«Пан міністр Аваков… це ніякий не компроміс, бо я нічого йому не винен і не повинен. Це я. Але є уряд, є прем’єр-міністр, тому є, скажімо так, випробувальний термін. Ми хочемо побачити нові обличчя у Міністерстві внутрішніх справ. Ми оновили…Нацполіцію. Є нова людина у прикордонників, в Нацгвардії.

Там дуже багато нових людей на середньому рівні. Тому є випробувальний термін. І я міністрам і всім правоохоронцям сказав відверто – реальні справи, діючі справи, будь ласка, принесіть нам до кінця року. Не буде – ми всіх звільнимо»,– заявив Володимир Зеленський.

Водночас він нагадав, що вже призначено нового керівника Національної поліції, Держприкордонслужби, Національної гвардії.

“Я всім міністрам сказав і всім правоохоронцям, я сказав відверто: реальні справи, будь ласка, принесіть нам до кінця року. Не буде, ми всіх звільнимо”, – додав глава держави.

Також додамо, що аби якось зменшити вплив міністра, у Зеленського вирішили забрати Нацгвардію в Авакова і перепідпорядкувати цей по суті військовий підрозділ напряму верховному головнокомандувачу.