Новообраний генпрокурор заявив про важливість ухвалення законопроекту № 1032 про реформування прокуратури.

Народні депутати погодили призначення на цю посаду Руслана Рябошапки. “За” проголосувало 312 депутатів.

Внесений до парламенту законопроект №1032 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури” дасть змогу оновити органи прокуратури новими кадрами.

Про це заявив новопризначений очільник Генеральної прокуратури Руслан Рябошапка

“Цей законопроект є одним із важливих, він запускає можливість для оновлення і перезавантаження прокуратури. Він дає можливість для переатестації всієї системи. Він дає можливість для створення атестаційних комісій, які будуть на зрозумілих і прозорих критеріях – відбирати доброчесних та професійних прокурорів”, – вважає Рябошапка.

Також, генеральний прокурор Руслан Рябошапка зобов’язався надати у найкоротший термін відповідь щодо можливості звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

“Що стосується Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, очевидно, що я не можу зараз дати відповідь, чи звільнимо ми керівництво цього органу чи воно піде завтра з посади. Після того, як я буду призначений, відповідь на ці питання будуть надані в досить короткий час”, – зазначив Рябошапка.

Як зазначив новопризначений генеральний прокурор Руслан Рябошапка не може прогнозувати, скільки часу займе розслідування справ Майдану, оскільки не знайомий з матеріалами розслідування.

Про це Рябошапка сказав під час засідання парламенту в четвер пізно ввечері, відповідаючи на запитання депутатів під час розгляду проекту постанови №1019.

Так, на прохання депутата від групи “За майбутнє” Ігоря Гузя, який попросив чітко назвати, коли Рябошапка у разі обрання на посаду генпрокурора завершить розслідування справ Майдану і коли стануть відомими імена організаторів та вбивць Героїв Небесної Сотні, Рябошапка відповів:

“Для того, щоб розуміти, які перспективи, які часові перспективи цих справ, – необхідно побачити матеріали цих справ. Оскільки я не є в системі, і я не бачив матеріалів цих справ, я не можу дати вам зараз відповідь, скільки часу займе розслідування і які перспективи цього розслідування. Ми не знаємо, які докази були зібрані, які докази були втрачені, з чиєї вини вони були втрачені, які загалом є можливості, щоб фіналізувати це розслідування”.

Рябошапка підкреслив, коли він з цим питанням розбереться детально, тоді він зможе дати чесну, об’єктивну відповідь.

Як зазначають у Мережі, Луценко ще з початку своєї роботи не мав такого рівня довіри, як Рябошапка, йому і не снилась така підтримка.