Володимира Зеленського чекають у Варшаві уже 31 серпня. Це буде його перший візит до сусідньої Польщі. Президент України у рамках дводенного візиту має зустрітися з лідерами Польщі, США, Бельгії, Литви та Грузії.

Як повідомляють українські ЗМІ, зокрема “Європейська правда”, візит президента України до Варшави може запустити процес ухвалення рішень для розвитку польсько-українських відносин.

Щодо майбутніх зустрічей зробив заяву посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький:

“Ми хочемо якомога ліпше підготувати цей візит, ряд тем є на столі вже тривалий час і я також їх складав, і не виключаю, що деякі добрі рішення вдасться ухвалити до візиту, або під час візиту. Це залежить від української сторони. Ми готові до підтримки і до розмови”, – зазначив він.

31 серпня у Варшаві заплановані зустрічі Зеленського з польським керівництвом, а саме – президентом Анджеєм Дудою, прем’єр-міністром Матеушем Моравецким і представниками парламенту Польщі.

Також передбачено зустрічі президента України з представниками польського бізнесу та української громади в Польщі. Низка двосторонніх зустрічей з представниками Бельгія, Литви, Грузії та США буде проведена 1 вересня.

Щодо підготовки “сильних ініціатив” для налагодження історичного діалогу між Києвом та Варшавою наприкінці липня заявляв радник Зеленського Микита Потураєв.

А ще як стало відомо нещодавно, Президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп під час запланованої зустрічі у Варшаві 1 вересня планують обговорити питання військово-технічної співпраці між Києвом та Вашингтоном, протидію агресії РФ в Україні та майбутній візит глави української держави до США.

Наразі тривалість та формат майбутньої зустрічі лідерів України та США узгоджується сторонами.

«Якою буде зустріч з Трампом – чи повноцінна, чи коротка – це буде зрозуміло, виходячи з графіків президентів», – повідомили в дипломатичних колах. Зокрема, планується обговорити візит президента України в США, питання взаємодії у протидії російській агресії і військово-технічної співпраці між Києвом та Вашингтоном. «Це ті ключові теми, про які говорить в рамках свого візиту до України радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, та які стануть основою для обговорення у Варшаві», – зазначило джерело.