Президенти України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп під час першої зустрічі обговорять двосторонню співпрацю, стабілізацію ситуації та припинення війни на Донбасі.

Секретар РНБО Олександр Данилюк в кулуарах форуму YES у Києві розповів, що Штати є одними із найважливіших партнерів України.

“Для нас США є стратегічним партнером. Вони підтримують Україну у реформах, у підсиленні сектору оборони та безпеки. Питання стабілізації ситуації на Сході України, припинення війни будуть обговорюватись нашими президентами”, – сказав чиновник.

Данилюк відзначив, що очікує на продуктивну першу зустріч американського та українського лідерів, яка відбудеться на полях Генасамблеї ООН.

“Ми обговоримо перелік питань, важливих для нашої двосторонньої співпраці. Робота й так іде, але президенти мають зустрітися, щоб дати новий поштовх для цієї співпраці і, можливо, це дасть поштовх в інших питаннях”, – додав секретар РНБО.

Водночас, тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор зауважив, що Вашингтон очікує на плідну зустріч Зеленського і Трампа. У США надіються, що лідери започаткують хороші стосунки, обговорять питання безпеки, протистояння агресії Росії та боротьбу з корупцією в Україні.