Європейський союз знову продовжив економічні санкцій проти Росії через агресію у бік України. Обмеження діятимуть щонайменше до 31 липня 2022 року.

Про це повідомили на сайті Ради Європейського союзу 13 січня. У заяві пояснили, що антиросійські санкції продовжили на 6 місяців.

Мовиться про санкції, запроваджені щодо окремих секторів економіки Росії. Рішення ухвалили після аналізу оцінки виконання державою-агресоркою мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі. У Раді наголосили, що воно мало відбутися ще до 31 грудня 2015 року, – уточнили в ЄС.

“Зважаючи на те, що Росія не повністю виконала ці домовленості, лідери ЄС одноголосно вирішили продовжити дію економічних санкцій проти неї”, – пояснили у повідомленні.

Раніше Лідери Європейського союзу попереджали, що подальша збройна агресія Росії щодо України буде мати масштабні наслідки, у тому числі скоординовані з іншими партнерами нові санкції.

Нагадаємо, чинні санкції вперше ввели 31 липня 2014 року у відповідь на дії Росії, спрямовані на дестабілізацію ситуацію в Україні.

Вони були посилені у вересні 2014 року, а в березні 2015 року Європейська рада погодилася пов’язати їх тривалість із виконанням Мінських угод. З того час ЄС щопівроку продовжує дію економічних обмежень.

Вони, зокрема, обмежують доступ до первинних та вторинних ринків капіталу ЄС для деяких російських банків та компаній.

Обмеження забороняють прямий або опосередкований імпорт, експорт або передачу матеріалів, пов’язаних з обороною. А також встановлюють заборону на товари подвійного призначення для військового використання.

Санкції ще більше обмежують доступ Росії до певних технологій, які можуть бути використані у енергетичному секторі держави-агресорки. Наприклад, при видобуванні та розвідці нафти.