Зустріч політичних радників лідерів Нормандської четвірки запланована на 26 січня, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

“Радники лідерів Франції, Німеччини, України та Росії зустрінуться 26 січня”, – заявив Єрмак у коментарі, переданому агентству “Інтерфакс-Україна”.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський раніше зустрівся з радниками очільників Франції та Німеччини. Сторони обговорили подальші кроки в межах “нормандського формату”.

Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до серйозних кроків задля досягнення миру.

“Настав час предметно домовлятися про припинення конфлікту, і ми готові до необхідних рішень під час нового саміту лідерів чотирьох країн”, – сказав глава держави.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак у свою чергу наголосив, що українська сторона залишається відданою політико-дипломатичному шляху врегулювання конфлікту з Росією.

Він наголосив на необхідності дотримання режиму повного припинення вогню, здійснення подальших етапів взаємного звільнення утримуваних осіб, відкриття КПВВ, а також виконання інших рішень Паризького саміту лідерів “Нормандської четвірки”.

“Україна, Франція та Німеччина докладають активних зусиль задля відновлення результативної роботи в Нормандському форматі на різних рівнях. Очікуємо, що російська сторона підтримає ці зусилля, а також сприятиме досягненню прогресу у виконанні рішень Паризького саміту “Нормандської четвірки”. Проведення чергового саміту в Нормандському форматі дало б серйозний поштовх процесу мирного врегулювання”, – підкреслив Андрій Єрмак.

Також раніше інтерв’ю журналу “Фокус”, Кулеба заявляв, що переговори з Росією ведуться постійно в різних форматах, і Володимир Зеленський готовий до переговорів з Владіміром Путіним.

“Президент багато разів казав, що готовий до такої зустрічі. Коли та де вона відбудеться, питання поки що відкрите… Тому щойно буде впевненість, що президент РФ готовий розмовляти і буде предмет для розмови, вона відбудеться”, – сказав Єрмак в інтерв’ю журналу “Фокус”.

За його словами, “припинення війни, прагнення миру мають бути головною мотивацією цієї зустрічі”.

“Як сказав Президент України у своєму посланні в парламенті, щоб сьогодні вирішити цю головну проблему для всієї країни, потрібно прямо говорити з Росією та її керівником”, – додав Єрмак, зазначивши, що Офіс президента “дуже сподівається, що нам вдасться досягнути прогресу з деяких напрямків”.

“Україна вийшла з трьома дуже важливими ініціативами. Перше – повернення до режиму припинення вогню. Порушується питання двох КПВВ — “Щастя” та “Золоте”… Третє — давно не було обміну, ми передали до ТКГ вчергове списки людей на визволення, це до ста людей. Поки що відповіді немає. Наші представники в ТКГ продовжують вести переговори”, – зазначив Єрмак.

Він сказав, що Україна готова виконувати взяті на себе зобов’язання, зокрема мінські угоди щодо врегулювання ситуації на сході України, але зазначив, що в ньому є питання, які можуть по-різному інтерпретуватися.