Посол України у ФРН Андрій Мельник звернувся до німецького уряду з проханням переглянути позицію щодо постачання оборонної зброї Україні.

Про це він заявив в інтерв’ю німецькій газеті Handelsblatt.

“Серйозність ситуації вимагає від “світлофорного” уряду  негайного переосмислення та зміни курсу у питанні постачання зброї в Україну”, – вважає дипломат.

За його словами, Україна і далі запевнятиме федеральний уряд та опозицію Німеччини у необхідності постачання оборонних озброєнь. На переконання Мельника, Німеччина не може залишатись осторонь з огляду на останні зобов’язання Великої Британії, Канади, Чехії та країн Балтії щодо підтримки України.

Додамо, що український посол звернувся з проханням до Берліна направити в Україну хоча б шоломи та бронежилети. 

“Київ очікує від Берліна щонайменше 100 тис. бронежилетів і шоломів для військ територіальної оборони – для тих добровольців, які пліч-о-пліч з ЗСУ готові захищати Україну від навали РФ”, – повідомив він.

Крім того, Мельник висловив сподівання на допомогу Німеччини у питанні поновлення переговорів у нормандському форматі й сподівається, що коаліція “перегляне своє негативне ставлення з урахуванням ситуації гострої загрози”.

“У питанні відновлення нормандського формату було б дуже важливим, щоб канцлер Шольц особисто доклав зусиль з цього приводу”, – заявив він.

Проте, канцлер ФРН Олаф Шольц знову відхилив такі вимоги 21 січня після закритого засідання коаліційного уряду.

У виданні Handelsblatt наголосили, що в той час, як Росія стягує дедалі більше військ навколо України, а численні країни НАТО оголосили, що поставлятимуть зброю Києву, дедалі більше звучать відповідні вимоги до Німеччини.

За словами посла, Президент України Володимир Зеленський “готовий у будь-який момент вести прямі переговори з президентом Путіним”. Водночас дипломат вказав на те, що, “Москва неодноразово і різко відкидала цей діалог”.

Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський під час щорічного послання до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України 1 грудня 2021 року висловив переконання, що зупинити військовий конфлікт на сході України без прямих перемовин із Російською Федерацією не вдасться.