Атака ЗСУ на Каховський міст загрожує агресору остаточним руйнуванням логістичних зв’язків їх Херсонського угруповання. Про це розповів військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі національного телемарафону.

ЗСУ вже не вперше вдарили по Каховському мосту, вперше було ще раніше, але тоді були незначні пошкодження, які вдалося росіянам відновити. Особливість Каховського мосту в тому, що там поруч дамба, Каховська ГЕС, тому потрібно проводити делікатну, ювелірну роботу по його виведенню з ладу, що ми побачили на цьому прикладі, як зробили наші захисники, не пошкодивши жодним чином ГЕС, а фактично тільки конструкцію моста, це дуже важливо, тому що цей міст залишався фактично єдиним, разом з ПОНТОННИМИ переправами і тією нещасною поромною переправою, яку зробили російські сили біля Херсона, після виведення з ладу залізничного моста і Антонівського моста, — зазначив він.

За словами експерта, дуже важливо руйнувати надалі логістичне забезпечення угруповання російських сил, щоб у них не було можливості накопичувати свої сили, боєприпаси і зброю на Правобережжі Херсонщини.

Тобто в цьому на сьогоднішній день полягає стратегія. Перше-це зруйнувати переправи, зірвати логістику. Друге-це знесилювати і виснажувати угруповання російських військ. Третє-враховуючи підтримку руху опору на окупованих територіях, і дії партизанів, це через максимально нелояльне населення продовжувати опір. І таким чином створювати там і вогняний та інформаційно-психологічний тиск на війська противника, що на сьогоднішній день вдається робити українським силам, — підсумував фахівець.

Своєю чергою голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко висловив виданню Коментарі переконання, що ситуація, що склалася на фронтах, робить можливим наступ як з одного, так і з іншого боку.

Як і прогнозувалося вже неодноразово, це може бути на півдні – Херсонська та Запорізька області. Ціль росіян – до 11 вересня, дати так званого “референдуму”, як мінімум – утримати захоплені території, як максимум – захопити повністю Херсонщину та Запоріжчину. Але гадаю, що з програмою максимум окупанти не впораються. Тож плани коригуються. І тепер агресор, схоже, вирішив обмежитися межами так званої Таврійської губернії (часів Російської Імперії), яка була розташована на частині нинішніх Херсонської та Запорізької областей, – пояснює експерт.

Не виключено, на його думку, також інтенсивний обстріл територій на півночі, спроба наступу звідти, щоб відволікти наші сили з півдня.

На півдні росіяни організували нові батальйонно-тактичні угруповання (БТГ). Здається, два з половиною десятки. Йде окопування у захоплених містах. Тобто готуються чи демонструють нам, що наступ ЗСУ буде пов’язаний із великими втратами. До того ж тут є і гуманітарна складова. Це наша земля, ми не будемо при спробі звільнення тих чи інших міст бити з усіх стволів, як це роблять росіяни при захопленні українських міст. Ми не використовуємо тактики випаленої землі. Ми бережемо наших цивільних та наших військових. На відміну від росіян. Тобто наша армія використовує зовсім інші принципи, – наголошує Павло Жовніренко.

Він наголошує, що перший етап, перша маркерна точка – 11 вересня. І прогнозує, що протягом найближчих днів, тижнів максимум, щось на фронті точно станеться. Чи ми підемо вперед, чи росіяни. Наразі ймовірність 50 на 50, вважає експерт.

Якщо говорити про Донбас, там продовжується і продовжиться наступ окупантів із тактикою випаленої землі. Ідуть масовані бомбардування, а потім уже на фактично знищені позиції, залишені ЗСУ, входять сили противника, – розповідає Павло Жовніренко. – Щодо переговорів, то зараз їх з РФ бути не може – ні про перемир’я, ні про мир. Перемога чи смерть – інших варіантів Україна не має.