Президент Франції Макрон вкотре говорив з путіним і зробив ще одну обурливу заяву – начебто наразі непотрібно принижувати росію, а після вчинення геноциду українців Макрон розглядає шляхи виведення росії з ізоляції.

Про це повідомляє видання The Guardian.

За словами Макрона, вторгнення в Україну – це просто «фундаментальна історична помилка» путіна, а не план, який він готував і втілював роками.

«На мою думку, і я сказав йому про це, він зробив фундаментальну історичну помилку – для свого народу, для себе і для історії. Вважаю, він ізолював себе. Цілком одне – ізолювати себе, але важким є шлях змогти вибратися з цього», – заявив Макрон.

Окрім того, Макрон також заявив, що не можна «принижувати» росію через війну в Україні, щоб «із закінченням бойових дій дипломатичний шлях був єдиним виходом» – і це президент Франції сказав після Бучі, Ірпеня, Маріуполя та знищення тисяч українців.

Нагадаємо також, що президент Франції відмовився назвати дії росії в Україні геноцидом. Окрім того, вже під час повномасштабного вторгення Макрон називав росію та Україну “братськими народами”.

Також президент Франції  найближчим часом може відвідати Київ. Сам Макрон не виключає такої можливості.

“Сьогодні я нічого не виключаю. Ми хочемо збільшити фінансову та військову підтримку України. І нарешті зробити все, щоб експортувати з України зернові”, – сказав Макрон.