Після відступу з Балаклії Харківської області окупаційні російські війська можуть попрямувати на Донецький плацдарм.

Таку думку виданню ТСН.ua висловив  військовий експерт Петро Черник. Він підкреслив, що це є логічним припущенням.

“Звільнення Балаклії – це дуже хороша новина. У нас склались добрі контрнаступальні передумови для розвитку успіху, проглядається своєрідний тунель до Куп’янська. Останній є важливим логістичним вузлом. Якщо він почне переживати складні вогневі проблеми з боку, то це однозначно суттєво ускладнить життя ізюмському угрупованню”, – повідомив нам Петро Черник.

“Про те, що ми перехопили стратегічну ініціативу – ми про це вже говорили. Дійсно, Україна нав’язує противнику логіку бойових дій. Однак, це не слід плутати зі стратегічним переломом. Це дуже важливо”.

При цьому Петро Черник каже, що саме зараз небезпечно розслаблятись та мати ілюзії. “Найголовніше – не треба піднімати рівень оптимістичних очікувань. Хороші новини є, однак операції такого порядку потребують логічних крапок. Щонайменше – три-чотири доби з їхнього початку. Ми тільки зайшли у ці перші дві доби, тому має відбутись інформаційна тиша, щоб не дати противнику зайвої крихти інформації, котру він може проаналізувати і в обов’язковому порядку використати проти нас. Він має ще певні резерви. Важливо не завищувати рівень оптимізму та очікування. Ілюзії можуть нас вбити, ми не маємо права на помилки. Стратегічно все йде за нашим сценарієм, однак він потребує тривалості часу, інформаційної гігієни і здорового глузду”, – зазначає експерт.

На фоні цього він робить прогноз, куди можуть піти окупанти, які відступають.

“Куди можуть направитись російські війська, які відступили? Куди завгодно”, – припускає Черник.

“Війна – це шлях обману. По Харківському напрямку ми повністю використали цю тезу і обіграли нашого противника. Але давайте не приймати його за дурня. Противник також вчиться, також засвоює помилки і, повірте, вони в обов’язковому порядку будуть готувати відповідь на цю поразку. Де вони вдарять – спрогнозувати неможливо. Найлогічніше з точки зору здорового глузду – Донецький плацдарм. Вони визнали ці недореспубліки, є логічним виходити на адміністративні кордони Донеччини. А як буде далі – побачимо. Фронт – дуже живе і динамічне явище”, – наголошує військовий експерт.

Своєю чергою український журналіст Євген Прокопишин на своїй сторінці в Фейсбук звертає увагу на важливий момент по нашому наступу:

так як ми майже повністю залежимо від постачання озброєння від країн НАТО, а ті виділяють великі гроші на це, то нам необхідно було показати Заходу, що ми здатні не лише до війни в обороні (що показали попередні місяці), а і до наступальних операцій — це дозволить лідерам Заходу пояснити своєму електорату, що підтримка України має чіткі результати уже зараз, а не абстрактні мрії, а це уже дозволить продовжити нашу підтримку з мінімальною критикою та навіть посилити її, тому що Україна доводить, що здатна на багато навіть ось такими силами, а якщо наші сили збільшити за допомогою ще кращої зброї – то і результат дамо ще кращий.

Усі хочуть бути на стороні переможців, а не на стороні лузерів, тому люди на Заході мають чітко бачити наші перемоги і це збільшить нашу підтримку навіть серед їх опозиціонерів, що зменшить нам ризики на наступних виборах в тих країнах.

Крім того, це може також пошатнути позиції росії серед її партнерів та союзників, які поки що їй злегка допомагають і роздумують: допомагати більше чи ну їх в дупу цих лузерів.

Дуже важливо нам до кінця року повернути Херсон (правий берег Дніпра) і звільнити Харківську область — це дозволить в наступному році перенести війну повністю на Донбас і показати росіянам, що їх царь лузер, який не здатний ні на що і тому війну треба припиняти і царя міняти, тому що вони також не бажатимуть бути на стороні лузера.