Підірвавши Каховську ГЕС, окупанти нашкодили самі собі. Справа в тому, що такими діями ворог змінив лінію фронту на Півдні України. Тобто, як заявила речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк, російські сили на лівому березі втратили першу лінію оборони.

Вона в ефірі телемарафону підтвердила звіт ISW про те, що вода змила першу лінію оборони окупантів на лівобережжі. За словами речниці, підтоплення через підрив Каховської ГЕС передусім позначилося на лівобережжі, яке географічно розташоване нижче за правий берег.

На першій лінії оборони окупанти облаштували мінно-вибухові загородження.

“Це абсолютно зрозуміло, тому що лівий берег географічно нижчий за правий і підтоплення, яке спричинило руйнування Каховської ГЕС, у більшості відбилося на лівому березі, зокрема на першій лінії оборони ворога”, – сказала Гуменюк.

Речниця зазначила, що на першій лінії оборони окупанти облаштували мінно-вибухові загородження.

Побоюючись прориву Сил оборони через Дніпро, форсування Дніпра, виходу на більш пологий берег – вони довгий час утворювали там дуже широкі та багатосмугові мінні поля,– сказала вона.

Гуменюк додала, що росіяни мінували територію як від важкої техніки, так і від сухопутного десанту.

Речниця ОК “Південь” заявила, що велика, важка і швидкісна вода підірвала щільно замінований берег, зокрема лінію оборони росіян, змиваючи міни.

Вона (вода – 24 Канал) дійсно зруйнувала облаштовану оборону й накрила собою,– сказала Гуменюк.

Представниця ОК “Південь” повідомила, що вода змусила відсунутися сили ворога за різними показниками на різних ділянках від 5 до 15 кілометрів.

Гуменюк заявила, що це відразу відбилося на кількості обстрілів правого берега. Зокрема, обстрілів стало удвічі менше, тому що росіяни зайняті передислокацією.

Відтак, війська агресора не можуть активно бити по правому берегу. Водночас вона наголосила, що обстріли не припиняються, але їх стало дещо менше.

При цьому окупанти використовують не всі види озброєння та не на всій протяжності ділянки фронту. Зокрема, у росіян на лівому берегу виникли труднощі з мінометними розрахунками.

У першу чергу, за її словами, це на собі відчув Херсон, який потерпав від мінометних обстрілів.

Водночас на окупованому лівому березі залишається ворожа важка артилерія, РСЗВ, використання ударних БпЛА, і дронів-спостерігачів з розривними гранатами. Крім того, ворог може атакувати авіабомбами.

У Кремля на сьогодні залишаються ресурси для нанесення Україні сильної шкоди, і теракт на Каховській ГЕС — тому доказ. Вчинивши жахливу катастрофу техногенного, гуманітарного, екологічного характеру, окупанти передали всьому світу сигнал, що, мовляв, дивіться, ми настільки неадекватні, що готові робити навіть такі речі. Таку думку озвучив політолог Ігор Рейтерович..

“Незважаючи на те, що Росія вже завдала величезної шкоди людям, цивільній, критичній інфраструктурі, вона, судячи з усього, не збирається зупинятися. Україна отримує додаткові засоби протиповітряної та протиракетної оборони. Однак залишаються ще потенційні можливості для нанесення якоїсь глобальної катастрофічної шкоди. І історія з гідроелектростанцією і підривом дамби показала, що Росія готова йти на такі крайні заходи, переслідуючи одразу кілька цілей”, — зазначив політолог в ефірі телеканалу FREEДОМ

На території України залишаються ще, по-перше, інші гідроелектростанції та стратегічні об’єкти, по-друге атомні станції. Головне управління розвідки (ГУР), Міністерство оборони України вже говорили про те, що спроби підірвати інші дамби з боку Росії, можливо, будуть, доповнив Рейтерович.

“Є маса певних інших речей, які, судячи з усього, не будуть перешкодою безпосередньо для РФ. Але, з іншого боку, ось ці останні дії і той резонанс, якого ця катастрофа набула у світі, напевно, зрештою, мають остаточно розвіяти залишки ілюзій про те, що з Росією про щось можна домовлятися і закликати її до якогось мирного вирішення тієї війни, яку вона розпочала проти України”, — сказав Рейтерович.

Підірвавши греблю Каховської ГЕС, Росія руками Путіна, по суті, зробила фінальну ставку, вважає політолог.

“Вони спробували передати всьому світу сигнал, що дивіться, ми настільки неадекватні, що готові робити навіть такі речі. Нам плювати на наслідки. Тим більше, здійснили катастрофу вони на території України, на тимчасово окупованій території. Це дуже важливий момент: вони, напевно, не вважають ці території своїми. Це показовий момент, який розбиває вщент усі їхні наративи про те, що вони когось там звільняють, повертають тощо. Вони намагалися всьому світу показати, що готові на такі крайні заходи”, — наголосив гість ефіру.