Україна отримує наступальну зброю від своїх парнерів. Початок контрнаступу України залежатиме від військової спроможності, яку Генштаб тримає в секреті.

Про це розповів полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан. Він також згадав, що партнери України мають аргументи, чому з контрнаступом варто дещо почекати.
За словами Світана, в України є можливість почати наступальні дії раніше за Росію, ба більше таку можливість ми мали навіть влітку. Однак експерт наголошує, що потрібно дослухатися і до партнерів, які радять не поспішати з наступальними діями, а дочекатися постачання озброєння.

Коли в росіян з’явиться можливість для наступу
Світан переконаний, що в першу чергу потрібно виходити з можливостей та потреб української армії, про які широкому загалу невідомо, адже це секретна інформація.

У нас є можливість наступу, до того, поки росіяни зможуть посадити свою піхоту на броню. Більш-менш їм це вдасться до кінця весни. Наполовину – десь до початку,– додав полковник.

Він припускає, що в березні – квітні росіяни зможуть поставити завдання для виконання певних наступальних дій, однак воно не буде широкомасштабним. Більшого масштабу їхній наступ може набути в кінці весни – на початку літа.

“Нам просто потрібно до цього моменту встигнути вибити росіян з якомога більшої площі окупованої території України. Я думаю, ми це питання вирішимо, зокрема і з допомогою наших союзників”, – резюмував Світан.

Нагадаємо, рсійські окупанти не припиняють спроб наступу на окремих ділянках фронту. Зокрема, ворог намагається штурмувати українські позиції на Бахмутському напрямку.

Про це розповів військовий ЗСУ Ігор Швайка. За його словами, у районі Бахмута тривають складні бої.
Українські захисники стримують сили ворога, однак загалом ситуація залишається складною.

“Буде складно до того часу, поки українські війська не підуть у контрнаступ і не будуть виганяти загарбників з української землі”, – наголосив військовий ЗСУ.

“Росіяни лізуть, як таргани”
За його словами, російські війська зазнають великих втрат під Бахмутом.

Окупанти “засівають” поля своїми трупами. Вони часто взагалі не забирають тіла загиблих,– зазначив Швайка.

Попри великі втрати, російські загарбники і далі намагаються йти у наступ.

“Я не знаю, чим їх годують чи які пігулки дають. Але вони насправді лізуть, як таргани, на українську землю”, – зауважив військовий.

“Якщо його не розірвало, він повзе далі”
Часто російські окупанти йдуть на українські позиції напролом, без значної підтримки військової техніки. За словами Швайки, це типова картина наступу та оборонного бою росіян.

Одні намагаються залізти на українські позиції з підтримкою артилерії або мінометів.
Інші пробують втримати свої позиції.

Як зазначив військовий, відбуваються контактні бої та обстріли з обох сторін.
Але останнім часом ми спостерігаємо картину, коли розірвався снаряд, і його (ворога) не розірвало, то він повзе далі,– сказав Швайка.

Він додав, що серед російських сил, які намагаються йти у наступ на Сході України, – багато колишніх в’язнів, яких завербував власник ПВК “Вагнера” Євгєній Пригожин. Військовий ЗСУ відзначив, що серед окупантів траплялися вихідці з Астрахані, Казані та ще віддаленіших регіонів Росії.