Політичні новини в останні пару тижнів просто радують. З легким відчуттям того, що вони трохи запізнюються. Років на шість – сім, якщо бути точним. Про це в своєму блозі пише політолог, експерт, журналіст Кирило Сазонов.

Сьогоднішнє свято присвячене заяві СБУ про підозру відомому ватнику, блогеру, лідеру партії свого імені Анатолію Шарію. Який на віллі в Іспанії героїчно бореться за “русский мир” в Україні. Не в Магадані, не в Пермі, а в загниваючій Європі. З кремлівськими, судячи з усього, грошима. Спершу цей персонаж поливав брудом і брехнею Революцію Гідності. На якій люди боролися проти режиму, від якого, власне, Шарій і втік, виторгувавши собі політичний притулок в Євросоюзі.

Ось такий інтелектуальний парадокс мислення цього дивака. Після перемоги Майдану і російської агресії Шарій наполегливо топив за РФ, складав байки про хунту і українських карателів. Коротше, відпрацьовував по повній програмі. Відверто дратував українців, але відчував себе в ЄС прекрасно і навіть запустив партійний проект в Україні.

Сам, правда, не ризикнув приїхати, а його активістів періодично б’ють, де зловлять. І ось, нарешті відбулося. Восени СБУ завело справу на біженця, а на 22 лютого його викликають на допит. Якщо не з’явиться, а він не з’явиться, оголосять в розшук. І будемо боротися за екстрадицію. Можна було б вважати це випадковою подією.

Але! Через пару тижнів після введення санкцій відносно нардепа Козака (побічно проти Медведчука) і зупинкою в зв’язку з цими санкціями відразу трьох основних каналів пропаганди в Україні – вже тенденція. Я міг би зараз запитати – чому реальна боротьба з основними російськими агентами впливу почалася не в 2014 році, а тільки в 2020? Але не хочу закінчувати з’ясуванням відносин з політично-активними людьми, яких ні в чому не переконаєш. Думаю, що ті хто вважали Зеленського прихильником “русского мира” не за партійними обов’язками, а щиро – вже соромно. Почали боротися – і чудово.

Я краще запитаю – як думаєте, хто наступний? Старий Азіров, який з награбованим відсиджується в Австрії? Клименко, Арбузов і Саша Стоматолог? Або перші в черзі ті, хто перебуває в Україні? Робіть ваші ставки… – резюмує політолог.

Апетит приходить під час їжі. Таке відчуття, що Президент Зеленський дав команду СБУ діяти максимально рішуче. І Баканову довелося заворушитися.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці пише політичний експерт і керівник Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

“Наступ проти проросійських сил триває. Дві реакції які я зараз чую:« давно пора »і« хто наступний? ». Хто наступний? Не знаю. Але, зважаючи на логіку останніх дій, наступним має бути хтось із проросійських політиків. І той, на кого щось нариють. Передбачаючи ще одне питання: «чи буде наступним Медведчук»? Відповім обережно: можливо, якщо щось нариють. Нас ще чекає чергове засідання РНБО. І всі приготувалися до нових сенсацій.

А тепер вже дуже серйозно. Звичайно ж, і санкції проти медведчуківських телеканалів, і підозра Шарію емоційно надихають. Але … Моя порада СБУ і Генпрокуратурі: постарайтеся не повторювати помилок ваших попередників порошенківського розливу. Докази і проти Т.Козака і проти Шарія повинні бути максимально об’ємними і максимально обґрунтованими. При цьому бажано не загрузнути в багаторічних і майже безрезультатних розслідуваннях, як це сталося при тих же попередниках”, – йдеться в повідомленні Фесенко.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.