Станом на середу, 11 січня, у Соледарі на Донеччині тривають важкі бої, ворог намагається прорвати оборону бійців ЗСУ, проте успіхів не має.

Про це повідомила замміністра оборони Ганна Маляр у телеграмі.

«Після понесених втрат, противник вкотре здійснив заміну своїх підрозділів, збільшив кількість вагнерівців, намагається прорвати оборону наших військ і повністю захопити місто, але не має успіху», – розповіла вона.

В Соледарі тривають запеклі бої проти окупантів. Місто не перебуває під контролем російських загарбників. А інформація про оточення українських військ – брехня.

Про це розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, російські окупанти зосередили потужні сили на Соледар. Там воюють найпрофесійніші підрозділи з ПВК Вагнера. Але місто не перебуває під контролем російських загарбників.

Як наголосив Череватий, українські військові ведуть бойові дії в місті. Є можливості доставляти провіант, озброєння та боєприпаси безпосередньо до підрозділів.

Ввечері 10 січня російські окупанти почали поширювати відверту брехню та дезінформацію, що вони нібито захопили Соледар та оточили українських військових. Там навіть показали ватажка ПВК Вагнера Євгєнія Пригожина. Череватий підкреслив, що ця інформація – фейк.

Українські війська не перебувають в оточенні і ведуть бойові дії в місті. Вони продовжують нищити окупантів.

Ситуація в Соледарі під контролем головнокомандувача та командувача Східного угруповання військ. Шукаємо оптимальні шляхи для покращення оперативно-тактичної ситуації на цій ділянці фронту,– наголосив Череватий.

По Соледару. Додає кілька слів і журналіст Юрій Бутусов.
Наші війська роблять все можливе, а деякі частини роблять і неможливе. Кілька десантників 46-і аеромобільної бригади отримали обмороження, одному з бійців завтра ампутують десять пальців на ногах, оскільки багато днів вони б’ються на морозі, і залишаються на позиціях до останнього. Бригада керована та вмотивована, багато бійців відкрили або значно збільшили на особистому рахунку кількість знищених ворогів, артилерія на 105 мм гарматах працює дуже точно.

Наше командування приділяє значну увагу цьому району.
З кожним підрозділом у командування ЗСУ, НГУ, ДПСУ в цьому районі є звязок, це головне для управління і для взаємодії.
Не у всіх і не все виходить добре, але о проблемах будемо говорити пізніше. Зараз важливо, що у нас є значні сили, і усі можливості діяти адекватно обстановці.

У свою чергу Єнс Столтенберг – генсек НАТО – розповів, що НАТО має зробити набагато більше для підтримки України. Відповідну заяву він зробив на тлі боїв за Соледар і Бахмут.

Про це він сказав на брифінгу з главою Єврокомісії у середу, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

“Останніми днями ми бачили запеклі бої довкола Бахмута та Соледара на сході України. Це показує ще раз сміливість українських військових, які воюють для захисту своєї батьківщини. Це також показує, наскільки життєво важливо, що ми посилюємо нашу військову підтримку України”, – сказав Столтенберг.

Він привітав останні оголошення США, Франції та Німеччини про те, що вони невдовзі передадуть бойові машини піхоти і легкі танки Україні, а також безпрецедентну підтримку усіх союзників НАТО і країн-членів ЄС.

“Наша підтримка створює реальну різницю на полі бою. У цей ключовий час війни ми повинні робити значно більше, значно швидше”, – сказав Столтенберг.