Друга після Бахмуту найбільш “гаряча” ділянка фронту, Вугледар, стала для російських окупантів свого роду “Чорнобаївкою №2”. Там вони постійно втрачають сотні людей.

Про це розповів Апостроф TV командир відокремленого кулеметного взводу 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців Назарій Кішак.

За його словами, на цьому напрямку ситуація залишається без змін, зараз спостерігається певне “затишшя” перед черговою атакою.

“Щодо ситуації навколо Вугледара. Ніч пройшла відносно спокійно, але таке затишшя завжди має насторожити. Ворог однозначно готується і накопичує ресурси, щоб ударити жорсткіше і хитро. Нині для них Вугледар став свого роду Чорнобаївкою №2, і тут їм нічого не варто покласти сотню людей, щоби взяти окрему лісопосадку. Зараз вони накопичують ресурси, людей та техніку, розуміючи, що ЗСУ можуть будь-якої миті перейти в наступ”, – зауважив військовий.

Також він розповів про Волноваху. Там з боку Маріуполя заїхало близько 3 тисяч осіб нової “живої сили”.

“Ми розуміємо, що вони будуть використані чітко у нашому напрямку. Вони, можливо, планують удар. У тому числі, щоб пробити коридор на Вугледар. Наша розвідка має детальнішу інформацію і наше командування готове до будь-якого розвитку подій. Вугледар – стратегічна точка, що виводить на Бахмут, у бік Азовського узбережжя, Курахово. Ворог використовує ракети, артилерію, РСЗВ, тому що не може близько підійти до наших позицій”, – наголосив Назарій Кішак.

На жаль, на другій найбільш “гарячій” ділянці фронту російсько-української війни, Вугледарі, ситуація залишається без змін.

“Практично змін немає – як стояли, так і стоїмо, втрат території немає, і це – саме головне, мабуть, на сьогоднішній день”, – зазначив він.

За його словами, динаміка дещо знизилась, противник скоротив інтенсивність штурмових дій, тобто він себе веде середньо і помірно.

“Але все рівно є групи, які провокують, які стараються розвідкою під час бою подивитися, де точно стоять наші позиції, спостережні пункти, але воюємо розумно, спілкуємось з піхотою, яка стоїть на позиції для того, щоб, першу чергу, зберегти їх, і зараз максимально маскуємо усі позиції”, – повідомив він.

При цьому збільшилась ефективність інтенсивності артилерійських обстрілів.

“Тобто ворог застосовує завжди РСЗВ, і воно не тільки прилітає по передньому краю, по позиціях, де стоять наші захисники, а й по самому Вугледару, а також по околиці. Долітає також і дальші місця, такі як Курахове, яке знаходиться неподалік Вугледару”, – заявив військовий.

Він зауважив, що українські піхотинці дають “прикурити” окупантам на кожному метрі землі.

“Бомби прилітають, авіація часто працює. Це війна. То не дивно, що вони застосовують зараз бомби. Я думаю, що будуть ще інші випадки, що буде жахливіша зброя. Якщо вони не зможуть нас звідси ніяким чином вибити артилерією, вони будуть застосовувати всі можливі важелі впливу для того, щоб просто змусити нас відходити”, – зазначив Назарій Кішак.

Військовослужбовець 5-го окремого штурмового полку ЗСУ Юрій Сиротюк заявив, що бої за Бахмут, Авдіївку та Вугледар зірвали зимову наступальну кампанію Росії.

«Головне завдання цієї великої бахмутської кампанії – знесилити противника. Фактично бої за Бахмут зірвали повністю, і за Вугледар, і за Авдіївку, треба це сказати, зірвали повністю плани на велику зимову наступальну кампанію Росії, про яку вона мріяла», — сказав Сиротюк в ефірі Radio NV.