Сполучені Штати можуть стати потужним союзником України та допомогти їй поставити Росію на місце, якщо все ж таки стануть частиною переговорів у “нормандському форматі”.

Такою позицією поділився військовий експерт Сергій Жданов під час виступу в ефірі телеканалу OBOZREVATEL.

“Дай бог, щоб вони дійсно увійшли туди й допомогли нам розставити всіх на місця – що Росія сторона конфлікту, що Росія відповідальна за всі процеси, які відбуваються на Донбасі”, – зауважив він.

Експерт припускає, що ближче до літа Україна цілком ймовірно може отримати допомогу від США. Однак, такий крок може бути сприйнятий агресором як активізація української армії.

“Ближче до літа ми отримаємо фінансову допомогу від Сполучених Штатів, яка закладена в бюджет США. Цього року ми можемо отримати нові поставки військово-технічного майна та озброєння. Тому буде складатися враження, що хтось починає займати більш активну позицію”, – припустив Жданов.

Водночас, експерт наголошує, що життєво необхідним є питання офіційного визнання нищівної ролі Росії у конфлікті на Сході.

“Допоки ми не визначимо місце сидіння на переговорах російської сторони і офіційно не визнаємо Росію стороною конфлікту, доти політична ситуація не зміниться”, – сказав експерт.

Варто зазначити, що непередодні голова ТКГ Леонід Кравчук заявив, що у питання врегулювання збройного конфлікту з Росією “практично неможливо” домовитись.

“Ми можемо констатувати: домовитися з РФ про врегулювання ситуації на Донбасі, в тому статусі, в якому вони себе бачать і які завдання ставлять, – практично неможливо. Ми маємо дивитися правді у вічі”, – сказав він.

Кравчук також визнав, що найближчим часом не слід очікувати якихось грандіозних зрушень.

“Руху вперед, на жаль, немає”, – додав голова делегації в ТКГ.

Він підкреслив, що заперечення Росією своєї участі у війні на Донбасі суттєво ускладнює можливість домовитися.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.