За даними американського Інституту вивчення війни, російське військове командування розглядає можливість відступу з деяких позицій на півдні та сході з метою підсилення оборони Мелітополя та Бердянська. Інсайдерське джерело вказує на те, що на початку цього місяця глава Генштабу РФ Валерій Герасимов розглядав можливість збереження російських військ для захисту Мелітополя та Бердянська, можливо, за рахунок відступу з Токмака.

«27 і 28 вересня джерела в соціальних мережах поширили цю чутку, після чого російське інсайдерське джерело заявило, що Герасимов також готовий вивести війська з Бахмута і вважає за краще захищати Мелітополь, щоб не дати українським силам наблизити артилерію до Криму», — зазначають аналітики ISW.

Водночас американські аналітики вказують, що твердження про те, що Герасимов має намір відвести російські війська до Мелітополя, щоб зміцнити там російську оборону, «виходять далеко за межі відомої моделі поведінки Герасимова».

«ISW не має доказів, щоб підтвердити твердження інсайдера. Якщо ці твердження неправдиві, це може свідчити про те, що в російському інформаційному просторі ведуться злагоджені зусилля для дискредитації Герасимова», — зазначають аналітики.

Вони вказують, що ці твердження можуть бути частиною інформаційної боротьби між російським керівництвом, оскільки, за даними деяких російських джерел, Герасимов усунув командувача ВДВ генерал-полковника Михайла Теплінського з посади заступника командувача в Україні.

Тож можливо, ці заяви про готовність Герасимова йти на поступки на фронті мають на меті зміцнити позиції теплинського.

Також аналітики ISW зазначали, що останнім часом російські окупанти знизили темпи наступальних дій на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна.