Експерт Німецької ради з міжнародних відносин (DGAP), доктор Штефан Майстер, висловив думку, що Росія може напасти на НАТО у випадку, якщо Альянс не зможе стримати Москву або якщо в РФ виникне враження, що країни-члени блоку не зацікавлені в захисті. Під удар може попасти і Польща, яка не думає за власну долю країни, а встромляє палки в колеса Україні, яка вже і так перебуває в стані війни. А статися удар Путіна може так само несподівано — як цієї ночі, так і через рік.

Майстер висловив свою оцінку аналітичній записці, що була опублікована Німецькою радою з міжнародних відносин у листопаді 2023 року. Вперше в цьому документі було зазначено, що НАТО повинне бути готове до можливої війни з Росією протягом наступних шести років.

«Це була не моя аналітична записка, а моїх колег із програми безпеки та оборони. Чесно кажучи, щодо цього я налаштований досить скептично. Я також її читав і не побачив джерел, які б доводили, чому Росія повинна напасти на НАТО через 6-8 років», – сказав німецький експерт.

Він додав, що дуже скептично ставиться до цього сценарію.

«Я думаю, що це станеться (напад РФ на Альянс – ред.) тільки в тому випадку, якщо НАТО не зможе стримати Росію, чи якщо в Москві складеться враження, що країни-члени НАТО не хочуть захищатися. Гаразд, можливо, коли Трамп прийде… Він вже публічно обговорює це, що він чи США не хочуть захищати деякі країни. Думаю, тоді це може статися», – пояснив Майстер.

Згідно з висловленою думкою, ця аналітична записка DGAP спрямована на стимулювання дискусії. Вона більше нагадує ґрунтовний аналіз можливості нападу Росії на НАТО.

«Але це більше підштовхує німецьких і європейських посадовців, які приймають рішення, до збільшення інвестицій в оборону на тлі можливого принаймні часткового виходу США з Європи або зменшення інвестицій США в європейську безпеку. Отже, я думаю, що це більше про обговорення політики, ніж про серйозний аналіз того, які сценарії можуть статися», – розповів експерт DGAP.

Майстер також відзначив, що в аналітичній записці не було належного розгляду ризику поразки України у війні.

«Я цього не побачив в аналітичній записці. Можливо, автори так думали, що це частина сценарію, що Україна програє війну. Але атакувати країни Балтії та Польщу – це не про Україну. Йдеться більше про те, скільки часу знадобиться Росії, щоб переозброїтися й мати змогу атакувати НАТО».

Експерт зазначив, що Росії буде важко переозброїтися та могти атакувати Альянс. Країна-агресорка втратила дуже багато професійних солдатів і військових можливостей.

«І навіть якщо зараз Росія збільшила свої виробничі лінії, їй все одно потрібні Північна Корея та Іран, щоб мати достатню кількість боєприпасів і зброї. Росія не має достатніх потужностей для виробництва», – оцінив Майстер.

Нагадаємо, напередодні голова Мюнхенської безпекової конференції Крістоф Гойсген заявив, що після України Росія може атакувати одну з країн НАТО.

«Звичайно. Зрештою, Путін неодноразово говорив, що розпад Радянського Союзу був найбільшою катастрофою 20-го століття, тому що внаслідок цього багато росіян опинилися за межами Росії», — сказав Гойсген.

За його словами, «Путін прагнув відновити Велику Росію в кордонах неіснуючого Радянського Союзу, глобальну імперію, в якій він правив би як цар».

Він припустив, що цілями для Путіна могли б стати країни Балтії та Молдова.

Водночас Гойсген відмовився спекулювати на тему того, на що може зважитися російський диктатор.

«Але ми повинні зробити все, щоб Україна отримала зброю і військову допомогу, необхідну їй для успішного протистояння російським агресорам і вигнання їх зі своєї території», – сказав він.

Крім того, надавно Путін понад 20 разів згадав про Німеччину в інтерв’ю Карлсону.

Оглядачі Bild вважають, що метою такого “путінського пропагандистського шоу” була спроба закликати ФРН знову купувати російський газ.