Росія готує провокації на ЗАЕС для того, щоб змусити Україну вступити в переговори. За повідомленням Генштабу, на станції планують операцію під чужим прапором, також її неодноразово атакували безпілотники та навіть ракети, які були націлені на реактори ЗАЕС. 

Про це повідомив Сергій Братчук, речник Української добровольчої армії Південь в ефірі телемарафону.

За його словами, що це вже відбувається не вперше, тільки починають розмови про мирні переговори, ворог вирішує піднімати ставки.

«У цьому плані ЗАЕС використовується завжди, так було і минулому році і в цьому році, я думаю перш за все це пов’язано з військово-політичними моментами. Що стосується самого використання ЗАЕС то дійсно вони її повністю контролюють, заморозили реактори, які перебувають зараз у сплячому стані, це повязано з перемовинами про які Росія стала дуже часто говорити» , — сказав Сергій Братчук.

Варто зазначити, раніше була інформація, що Росія планує створити нову провокацію на ЗАЕС та звинуватити в цьому Україну для того, щоб «спровокувати переговори з міжнародними організаціями та узаконити окупацію» станції.

Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадують, що Генштаб України 14 квітня попереджав, що, за даними розвідки, Росія готує чергову провокацію під фальшивим прапором на ЗАЕС.

Російські джерела нещодавно звинуватили українські війська у завданні безпілотних ударів по ЗАЕС. У ISW вважають, що ця інформаційна операція може бути частиною зусиль Кремля закласти «підґрунтя для фальшивого нападу на ЗАЕС».

«Росія регулярно піднімає привід радіаційного інциденту на ЗАЕС, щоб спровокувати переговори з міжнародними організаціями, включаючи Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), які мають на меті змусити ці організації зустрітися з російськими окупаційними чиновниками та узаконити окупацію Росією ЗАЕС та розширенням окупації Росією суверенної української землі», — йдеться у повідомленні ISW.