Катерина Шинкаренко, снайпер роти снайперів 53-ї окремої механізованої бригади, віддала своє життя в обороні України, захищаючи країну від ворожого прориву під час відходу військ із Авдіївки. Її загибель стала великим втратою для української армії та всього народу. Про це повідомив Юрій Слобожанський.

«Із сумом повідомляю. Шинкаренко Катерина Сергіївна, позивний «Віскі», Катруся, снайпер роти снайперів 53 ОМБР, нагороджена орденом «За мужність» ІІІ ступеня, відзнакою Генерального штабу «Золотий хрест» та відзнакою Міністерства оборони України «Хрест доблесті» – на великий сум на щиті… Назавжди 30-ть», – ідеться у дописі.

Шинкаренко, позивний «Віскі», відзначалася не лише відвагою на полі бою, а й своїм професіоналізмом. Вона була нагороджена орденом «За мужність» ІІІ ступеня, відзнакою Генерального штабу «Золотий хрест» та відзнакою Міністерства оборони України «Хрест доблесті». Її відданість і сміливість служили прикладом для інших військових.

Загибель Катерини Шинкаренко та її товаришів сталася 22 лютого 2024 року під час складної бойової ситуації в Ласточкиному-Сіверному. Тіла загиблих залишилися глибоко в тилу ворога, але лише цього тижня їх вдалося повернути додому. Урочистості з встановлення та опізнання загиблих вже завершено, і тепер їхній відвічний спочинок відбудеться в місті Острог.

«Загинула 22.02.2024 разом з групою, при відбитті прориву ворога, при відході наших військ із Авдіївки. Ласточкине-Сіверне. Бойова ситуація склалася так, що тіла лишилися глибоко в тилу ворога, без можливості евакуації. І тільки цього тижня нам вдалося повернути їх додому, а вже вчора закінчили усі офіційні заходи з встановлення та опізнаня», – додає Слобожанський.

Смерть снайперки Катерини Шинкаренко є глибоким сумом для української армії та всього народу. Її відвага та жертовність залишаться назавжди в пам’яті як символ відданості і відваги у боротьбі за незалежність та свободу України.