Росія веде розробки принципово нового руйнівного озброєння, яке можна буде використовувати в космосі.

Про це в рамках конференції, що проходила у Вашингтоні, розповів голова Розвідувального управління Міністерства оборони США, генерал-лейтенант Роберт Ешлі. Він заявив, що в майбутньому космічний простір над Землею може заповнитися супутниками-роботами, розробленими в Росії або Китаї.

Представник розвідки Пентагону заявив, що в даний момент ці країни займаються розробкою технології, яка дозволить їм перехоплювати супутники інших країн як з землі, так і з космосу. 

На думку Ешлі, ця технологія може з’явитися вже в найближчому майбутньому.

«Змагання в космосі будуть тільки рости. Подивіться на стратегію з національної оборони. Там визнається, що наша провідна роль в технологіях падає», – заявив представник Пентагону.

Він нагадав, що розвідка вже представляла аналогічні дані раніше в цьому році.

«Росія і Китай продовжують запускати “експериментальні” супутники, які проводять складні операції на орбіті. Деякі технології мирного призначення, такі як інспекція супутників, дозаправка і ремонт – можуть бути використані проти космічних об’єктів супротивника », – заявив Ешлі.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що віддав розпорядження приступити до формування військово-космічних сил США як нового роду військ.

У документі зазначається, що космічні війська потрібні для «відбиття агресії і захисту національних інтересів» в космосі.

«Потенційні супротивники зараз розвивають свої можливості в сфері космосу і активно розробляють способи протидії… в разі кризи або конфлікту», – додають автори стратегії.

У доповіді, опублікованій Агентством військової розвідки минулого тижня, в якості основних потенційних супротивників США знову були названі Росія і Китай. В агентстві стверджують, що Москва і Пекін втілюють ряд заходів для боротьби з США в космосі, в тому числі, розробляючи «озброєні супутники, енергетичну зброю і наглядові мережі».

За словами високопоставлених військових, космічні війська займуться організацією, навчанням і озброєнням військових підрозділів, що підтримують національну безпеку в космосі.

У підписаному Трампом указі вказано, що Пентагон представить бюджет космічних військ протягом найближчих 180 днів. Пропозиції про зміну функцій Космічного командування внесуть в найближчі 90 днів.