Гройсман братиме участь в чергових парламентських виборах цієї осені.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що для участі в чергових виборах до Верховної Ради ним буде сформована нова політична сила, до якої увійдуть люди з позитивною репутацією.

Про це Гройсман сказав в ефірі телеканалу ICTV у понеділок увечері, відповідаючи на питання, з якою політичною силою він братиме участь в чергових парламентських виборах цієї осені.

«Однозначно, що це буде політична сила, яка об'єднає в собі людей з гарною репутацією, людей, які можуть не тільки говорити, а реально робити речі, людей  відданих країні. Я не хочу бути статистом у наступному політичному сезоні , хочу бути активним, я хочу боротися за ідеї, хочу їх вводити», – заявив він.

Прем'єр підкреслив, що буде сформована політсила однодумців, з якими він піде на вибори до Верховної Ради.

Серед іншого, Гройсман додав, що до чергових парламентських виборів необхідно змінити виборчу систему.

"Я вважаю, що потрібно змінити виборчу систему. Якщо ми не змінимо виборчу систему в країні, то фактично новий парламент, який буде обраний за старою системою через 2-3 місяці, буде найбільшим нашим розчаруванням", – зазначив Гройсман

Також він наголосив, що важливо закріпити децентралізацію в Конституції, що допоможе зробити владу більш ефективною і динамічною. 

"Ця реформа передає владу людям, і новий закон про вибори дасть більше влади людям", – резюмував Гройсман.

Прем'єр також сказав, що важливо налагодити судову систему, прийняти низку важливих економічних законів і провести реформу самого парламенту, яка допоможе приймати швидкі та професійні рішення.

Додамо, що напередодні, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман привітав кандидата у президенти Володимира Зеленського, який здобув більшість голосів у другому турі президентських виборів, з електоральною перемогою.

"Звичайно, у мене була телефонна розмова з новим президентом, обраним президентом Володимиром Зеленським. Я привітав його з перемогою. Я вважаю, що виклики стоять достатньо серйозні і треба все зробити для того, щоб їх подолати", – заявив Гройсман. 

21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента. Згідно з даними опрацювання ЦВК понад 99% електронних протоколів, Зеленський здобуває 73,23% голосів, чинний глава держави Петро Порошенко, який балотувався на другий строк, – 24,45%. Явка виборців у другому турі виборів становила 61,37%.