Проти чинного президента України Петра Порошенка подали позов до Верховного суду. Цей позов подав суддя Окружного адміністративного суду Києва – того самого, який скасував націоналізацію "Приватбанку".

Суддя позивається проти Порошенка з вимогою визнати його бездіяльність на посаді президента, з вимогою видати указ про призначення судді на посаду і стягнути матеріальну шкоду.

Справу розглядатиме Касаційний адміністративний суд Верховного суду.

Свій позов суддя пояснив тим, що Порошенко протягом лютого-березня 2019 року всупереч вимогам закону про судоустрій і статус суддів не видав указ про його призначення. А це позбавляє суддю права на працю та доплати за вислугу років.

До слова, 22 квітня Порошенко підписав укази про призначення 84 суддів. А напередодні Окружний адмінсуд Києва заборонив призначати членів Вищої ради правосуддя за квотою президента. 

Позов стосується скасування рішення конкурсної комісії щодо відбору кандидатів для призначення президентом членів ВРП і повторного проведення відповідного конкурсу.

Додамо, що напередодні до Генеральної прокуратури України викликають для вручення підозр і допиту екс-главу Адміністрації президента Бориса Ложкіна, заступника голови адміністрації президента Олексія Філатова та екс-керівницю Нацбанку Валерію Гонтареву.

Повістки для них опубліковані прес-службою ГПУ.

Також викликали екс-міністра екології та природних ресурсів, власника приватної газодобувної групи «Burisma» Миколу Злочевського та підприємця Костянтина Стеценка. Всі вони проходять у «справі Курченка», підозрюваного в масштабних розкраданнях.

Кожного викликають «в якості підозрюваного». У документах вказано номер кримінального провадження, в якому фігурують представники оточення Петра Порошенка.

Раніше в ГПУ говорили, що підозри для оточення президента Петра Порошенка були складені незаконно, а доказів злочинів Гонтаревої, Ложкіна і Філатова у слідства немає.

Окрім того, Народного депутата від партії БПП Олександра Грановського можуть викликати на допит у зв'язку зі справою про Tinder-скандал. Про це йдеться в клопотанні адвоката Андрій Смирнова. Він є захисником одного з підозрюваних у справі – Олександра Барабошко.

Згідно з даними клопотання, Грановському збирали інформацію проти Скоробача, так як він був його конкурентом по виборчому округу.