Екс-президент Грузії й колишній голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі заявив, що готовий ще трохи потерпіти, доки з нього знімуть заборону в’їзду в Україну.
Так Саакашвілі прокоментував заяву Держприкордонслужби, у якій йшлося, що він має підстав для законного в’їзду до України.

«Поки Порошенко президент, я і не очікував від Прикордонної служби іншої відповіді. Нічого, ще трошки потерплю після стількох місяців очікування», — заявив він.

Раніше Саакашвілі заявив, що звернувся до очільників Міністерства внутрішніх справ, Держприкордонслужби та Служби безпеки України з проханням скасувати заборону на в'їзд в Україну.

Перед цим Саакашвілі просив повернути громадянство в президента Петра Порошенка.

Нагадаємо:

31 березня кандидат в президенти Володимир Зеленський назвав Міхеіла Саакашвілі «захисником демократії України», а Саакашвілі зазначив, що Зеленський «не схожий на жодного з кандидатів».

13 березня прикордонники повідомили, що не збираються пропускати Саакашвілі, який заявив про намір повернутись в Україну 1 квітня.

У вересні 2017 року Саакашвілі незаконно перетнув державний кордон Польщі та України, що підтверджується рішеннями місцевого та апеляційного судів. У зв’язку з цим йому заборонили в’їзді в Україну до 2021 року.

Перебуваючи в Україні, Саакашвілі був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. Перша справа була пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». 

Безпосередньо щодо цієї справи його й допитували в СБУ. У березні 2018-го ГПУ повідомила, що призупинила кримінальне провадження щодо Саакашвілі.

12 лютого 2018 року Міхеїла Саакашвілі затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі за процедурою реадмісії. За два дні політик заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.