Стрімкий прорив України в Харківської області місяць тому призвів до того, що в руки українських воїнів потрапили сотні одиниць російської бронетехніки, оскільки російська армія, залишивши своє важке озброєння і склади з припасами, безладно відступила. Фактично РФ стала найбільшим постачальником озброєння в Україну, союзникам час задуматись і наростити поставки.

Про те йдеться в матеріал The Wall Street Journal.

Росія також залишила велику кількість артилерійських снарядів радянського зразка, які майже закінчилися в Україні.

“У росіян більше немає переваги у вогневій потужності. Ми розбили всі їхні артилерійські частини перед переходом в наступ, а потім почали просуватися вперед так швидко, що вони навіть не встигли заправитися і завантажити свої танки”, — розповів начальник штабу українського артилерійського дивізіону на Харківському фронті. “Вони просто втекли і кинули все”.

У поєднанні зі зброєю, захопленою під час відступу Росії з Києва та інших частин Північної України в квітні, ці недавні успіхи перетворили Москву в безумовно найбільшого постачальника важких озброєнь для України, значно випереджаючи США або інших союзників за чистою кількістю, згідно аналітики розвідки з відкритим вихідним кодом. Однак західна зброя, як правило, більш досконала й точна.

Україна захопила 460 російських основних бойових танків, 92 самохідні гаубиці, 448 бойових машин піхоти, 195 бойових броньованих машин і 44 реактивні системи залпового вогню, зазначає розвідувальна консалтингова фірма. Реальне число, ймовірно, вище, так як не кожне захоплене обладнання знімається на відео.