Попри санкційні обмеження, латвійські компанії активізували експорт товарів до Росії у 2023 році, перевищивши обсяги першого півріччя 2022 року.

Про це інформує LSM з посиланням на Латвійське телебачення, яке аналізувало дані Центрального статистичного управління Латвії.

Із опублікованого списку стає ясно, що 169 латвійських компаній експортували товари до Росії, а 94 компанії — до Білорусі, при цьому загальний обсяг експорту до цих країн становив приблизно 560 мільйонів євро у першому півріччі 2023 року.

Велика латвійська фармацевтична корпорація Grindex займає одне з провідних місць за обсягами експорту. Її дочірнє підприємство Kalceks стоїть за великим обсягом поставок до Російської Федерації. Звіт за 2022 рік показує, що російський ринок приносив компанії прибуток більше 70 мільйонів євро, що становить чверть від її загального обороту.

Однак Olainfarm, інший великий гравець на латвійському фармацевтичному ринку, аргументує свої поставки до РФ міжнародними правами людини. Ці товари не включені до санкційних списків більшості країн Заходу, і жодних додаткових обмежень щодо них не очікується.

Цікавим є приклад компанії-дистриб’ютора алкогольних брендів Pernod Ricard Eastern Europe Operations. Вона продовжує поставки до Білорусі, незважаючи на попередні заяви про припинення бізнес-відносин із Росією.

Центральне статистичне бюро Латвії раніше оприлюднило дані про компанії, що торгують з Росією та Білоруссю на фоні конфлікту між Росією та Україною. Міністр економіки Латвії Ілзе Індріксоне наказала опублікувати цей список, хоча раніше така ініціатива зустрічала опір через комерційну таємницю.

Нагадуємо, у липні цього року пакет санкцій від ЄС було націлений на ліквідацію слабких місць у раніше введених санкціях проти Росії та запобігання їх обходу за допомогою третіх країн.