Російським окупантам не вдається просунутися на Лимано-Куп’янському напрямку, Силам оборони вдається стримувати величезний натиск противника

Про це розповів начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.

«110 тис. росіян на Лимано-Куп’янському напрямку — це загальна кількість. На фронті може перебувати десятки тисяч, решта — в тилу разом з системами забезпечення. Є люди, які копають окопи, готують їсти, зв’язківці», — сказав він.

Євлаш додав, що командувач угруповання генерал-полковник Олександр Сирський постійно відвідує напрямок, щоб почути з перших вуст про реалії, почути доповіді командирів, подивитися на карту і ознайомитися з ймовірними напрямками, де росіяни хочуть прорвати нашу оборону.

«Вживаються всі необхідні заходи — противнику не вдається просунутися. Вони намагаються коштом кількості людей продавити фронт та закидати «м’ясом» територію. Завдяки роботі артилерії, снайперів, всіх Сил оборони сходу нам вдається стримувати цей величезний натиск противника», — підсумував начальник пресслужби.

Додамо, Росіяни як завжди попали в свою пастку. Вони створили паралельну реальність, в якій український наступ провалився, а російська армія успішно проводить наступальні операції на Куп’янському напрямку і вже скоро буде брати Харків

Про це заявив на брифінгу Групи аналізу гібридних впливів Українського кризового медіа-центру військовий експерт Михайло Самусь.

На його переконання, пастка починає грати проти них, адже в реальності відбуваються протилежні речі. Українські сили все і більше переходять до реалізації рішучих операцій, рухаються по землі і звільняють нові території.

«Український контрнаступ продовжується. У червні – липні українці проводили формуючі операції, і тепер вже кожного дня бачимо розвиток подій на Токмакському напрямку або під Бахмутом. В цих умовах росіянам, які активно проводили пропагандистську кампанію, тепер треба якимось чином пояснювати, чому на Куп’янському напрямку немає жодних нових здобутків, а українська армія продовжує наступати. Думаю, вони взагалі припинять коментувати цю тему», – припустив Михайло Самусь.

Російські окупанти намагаються наступати на місто Куп’янськ у Харківській області. А тому генерал Олександр Сирський просив посилити цю ділянку фронту.

Про це повідомляє The New York Times.

Видання зазначає, що окупанти намагаються просунутись в районі Куп’янська. Як йдеться у матеріалі, успіхи Росії, хоча і не значні, змусили українські війська перекинути частину сил на захист ділянок розтягнутої лінії фронту, яка простяглася на кілька сотень кілометрів, попри те, що вони потрібні в інших місцях.

Дебати щодо стратегії України вилилися в публічну площину в останні дні на тлі шквалу повідомлень у ЗМІ, в тому числі в The New York Times, в яких американські офіційні особи звинувачують Україну в повільному прогресі, що значною мірою пов’язано з її стратегією.

На думку Пентагону, Київ мав би зосередити значну кількість сил на одній ділянці фронту для спроби прориву. Натомість українське командування намагається розподілити війська і вогневі засоби таким чином, щоб, на їхню думку, вони були максимально справедливими і рівними між сходом і півднем.

Зауваження генерала Сирського стали ще одним нагадуванням: попри те, що громадськість прикута до контрнаступу на півдні, інші ділянки фронту залишаються нестабільними.

«Зараз противник проводить перегрупування своїх сил і засобів, а також перекидає новостворені бригади і дивізії з території Росії. Ключова мета Росії – підвищити рівень бойового потенціалу і відновити активні наступальні дії», – сказав генерал Сирський.