Президент України Володимир Зеленський призупинив діяльність ОПЗЖ та низки інших партій, які мають зв’язки з РФ. Рішення ухвалила РНБО. Про це український лідер заявив у своєму відеозверненні.

Президент повідомив, що враховуючи повномасштабне вторгнення Росії, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з країною-агресором.

«Діяльність політиків, спрямована на розкол чи колаборацію матиме успіху ,але отримає жорстку відповідь. Тому РНБО вирішила, враховуючи повномасштабну війну, розв’язану РФ, та полтіичні зв’язки, які мають низка політичних структур із цією державою, призупинити будь-яку діяльність низки політичних партій на час воєнного стану», – зазначив президент.

А саме, до цього списоку входять: «Опозиційна платформа – За життя»; «Партія Шарія»; «Наші»; «Опозиційний блок»; «Ліва опозиція»; «Союз лівих сил»; «Держава»; «Прогресивна соціалістична партія України»; «Соціалістична партія України»; «Соціалісти»; «Блок Володимира Сальдо».

«Воєнний час дуже добре показує мізерність тих, хто намагається поставити власні амбіції вище, ніж інтереси держави. Хтось ховається в тилу, але робить вигляд, що піклується про оборону. Будь-яка активність політиків, спрямована на розкол або колаборацію не матиме успіху, але отримає жорстку відповідь», – заявив Зеленський.
Зазначається, що Мін’юст отримав доручення невідкладно «вжити в установленому порядку вичерпних заходів щодо заборони діяльності зазначених політичних партій».

Рішення Путіна почати війну в Україні підірвало позиції проросійських сил у нашій країні. Загарбників не зустрічають тут з квітами, а проекти, які вважалися дружніми до Кремля, відійшли в тінь або вже на межі розвалу. Чи є у них майбутнє.

“У законопроекті визначено чіткий і вичерпний перелік підстав. До того ж у будь-якому випадку всі факти і докази причетності до проросійської діяльності оцінює суд. І рішення виносить суд. Навіть якщо хтось побоюється, що призупинення може бути через РНБО, то це тільки тимчасове рішення. Далі воно буде перевірятися судом”, – сказала один із ініціаторів документа, представник Верховної ради в КСУ Ольга Совгиря.