Масивні, скоординовані санкції, що загрожують Росії у разі початку військових дій проти України, вдарять по російській еліті та її здатності здійснювати фінансові операції.

Про це заявила міністр закордонних справ Велика Британії Ліз Трасс, виступаючи в парламенті, попередивши, що Захід не може дозволити собі заохочувати Москву на вирішальних переговорах наступного тижня, пише The Guardian. 

Велика Британія як і раніше підтримує прагнення України до членства в НАТО відповідно до декларації саміту в Бухаресті 2008 року, – Трасс підкреслила, що було б неправильно позбавляти Україну права на вступ до НАТО.

Як зазначає видання, зауваження міністра побічно підтверджують, що в разі, якщо Росія піде на вторгнення в Україну, вона може бути відключена від Swift.

Немає жодних виправдань войовничій позиції Росії по відношенню до України. Вона неспровокована і є частиною більш широкої моделі поведінки Кремля, який покладається на дезінформацію і недовіру, щоб спробувати взяти верх, — додала вона.

Міністр, крім іншого, закликала Німеччину припинити свою стратегічну залежність від російського газу, символом якої є газопровід “Північний потік-2”, заявивши, що це частина більш широкої проблеми залежності Заходу від ресурсів автократів. Раніше на цьому тижні бесіду  з британським дипломатом провів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Глави дипломатій скоординували позиції України і Великої Британії на тлі агресивних дій Російської Федерації і дипломатичних переговорів, які пройдуть в різних форматах в найближчі тижні по лінії НАТО, ОБСЄ і ЄС.