Олег Татаров, якого днями на посаду заступника керівника Офісу президента призначив Володимир Зеленський, у минулому році як адвокат вимагав у слідчого Служби безпеки України оголосити підозру в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 ККУ) та закінченому замаху на вбивство двох осіб (ч. 2 ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 115 ККУ) активістові Сергію Стерненку. Остання стаття передбачає покарання аж до довічного ув’язнення.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з копії клопотання Татарова до слідчого СБУ, яка опинилось у розпорядженні видання.

Судячи з документу, датованого 17 травня 2019 року, Олег Татаров представляв інтереси Олесі Кузнецової — дружини Івана Кузнецова, який загинув у травні 2018 року від ножових поранень внаслідок сутички зі Стерненком біля будинку останнього в Одесі. Ще один чоловік — Олександр Ісайкул — тоді отримав поранення. Сам Стерненко запевняє, що того вечора захищався від нападників. У ході сутички він також отримав ушкодження: закриту черепно-мозкову травму й гематоми. Також у нього була порізана рука.

У клопотанні до слідчого СБУ Татаров зауважує, що Стерненко начебто мав намір убити Кузнецова та Ісайкула і наполягає на оголошенні йому підозри в закінченому замаху на вбивство двох і більше осіб, за що передбачено покарання у вигляді довічного ув’язнення. Також Татаров вимагав оголосити підозру в умисному вбивстві.

Через тиждень після цього листа старший слідчий Головного слідого управління СБУ Дмитро Кувачов відповів Татарову, що слідство врахує «викладені у клопотанні обґрунтування» й пообіцяв повідомити йому про подальші рішення додатково.

Зауважимо, що саме слідчий Кувачов зачитував Сергію Стерненку підозру 11 червня 2020 року. Утім, ця підозра дещо «м’якша» від тієї, яку вимагав Татаров. Йому інкримінують умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї. Найвища міра покарання за цією підозрою передбачає п’ятнадцять років за ґратами.

Наразі справу щодо активіста розглядають у суді. 15 червня Стерненку обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. 6 серпня йому змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт.

Нагадаємо, Олег Татаров – доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, адвокат. Тривалий час працював у органах внутрішніх справ, зокрема обіймав посаду заступника начальника Головного слідчого управління МВС України, а з 2014 року займався адвокатською практикою, очолював адвокатське об’єднання. Вільно володіє англійською мовою.

Як пише телеграм канал Клименко Тайм, це призначення і відкрило всім очі на останні заяви Подоляка, який і підкреслив і натякнув тим самим що так Авакова відсторонили від президента:

Володимир Зеленський “чітко пояснив” міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, хто в країні головний, адже той намагався на себе взяти повноваження президента.

Сам Зеленський на призначення Татарова так відповів:

Несправедливо всіх людей, які очолювали ту чи іншу ланку влади за часів Януковича, вважати кимось зі старої влади. Для мене всі, хто був при Порошенку, теж вже стара влада. І в ті роки були досвічені люди. Головне, щоб людина була чесна, – сказав Зеленський.