Перемир’я на Донбасі передбачає для української армії можливість відповідати пострілом на постріл, при цьому бойовики зазнають втрат не менше, ніж ЗСУ.

Про це заявив в ефірі одного з телеканалів член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш, коментуючи слова глави делегації Леоніда Кравчука про необхідність стріляти у відповідь на Донбасі.

“Він (Кравчук – ред.) сам позначив свою позицію, це по-людськи правильно з точки зору політики. Мені здається, що тоді вже ми не зможемо говорити про перемир’я, і, відповідно, притягати Росію до відповідальності за зрив перемир’я, тим більше що ми сьогодні відповідаємо пострілом на постріл, принаймні, якщо постріли прицільні, є реальна загроза життю, ми 100% відповідаємо на це”, – зазначив він.

Як підкреслив Гармаш, українська сторона весь час говорить про свої втрати, хоча “з того боку втрат не менше, якщо по нас ведеться прицільний обстріл”.

“Політично Україна зацікавлена ​​в збереженні перемир’я хоча б де-юре для того, щоб мати можливість його продовжити. Крім того, ми можемо вимагати від Росії і показувати західним партнерам, хто насправді не хоче миру на Донбасі. Політично перемир’я потрібно зберігати, але практично в угоді є позиція, як “вогонь у відповідь”, це вписується в ті рамки дій, які ми можемо робити, щоб загасити недоречний запал того боку”, – пояснив він.

За словами члена української делегації в ТКГ, “політика України відносно Донбасу щодо позиції Росії змінюється”.

“Погляд керівництва країни на конфлікт з Росією стає більш реалістичним, позиція змінюється в цілому, не тільки в Леоніда Макаровича”, – додав Гармаш.

Також відзначимо, що за словами Гармаша в зоні бойових дій режим тиші уже не діє.

«Де-факто, ми повинні визнати, що так – перемир’я вже, можна сказати, немає. Та сторона вже застосовує не просто провокаційний вогонь, а снайперський », – сказав він.

Гармаш додав, що загострення пов’язане з політикою, а не роботою ТКГ.

Нагадаємо, глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що на Донбасі українська армія повинна відповідати на обстріли дзеркально.