Офіційний представник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь заперечив поставки китайської бронетехніці Росії, зокрема чеченському підрозділу. 

«Ми докладаємо зусиль заради мирного діалогу, а не постачаємо зброю і не розпалюємо ворожнечу», – заявив Веньбінь на брифінгу. 

За його словами, ця позиція має бути “очевидною для світової спільноти”. 

Питання стосувалося китайських броньованих машини піхоти, які фігурували на відео глави Чечні Рамзана Кадирова, який заявив про створення двох нових полків – «Ахмат-Росія» та «Ахмат-Чечня», які воюватимуть в Україні. На кадрах були помітні бронеавтомобілі від компанії Shaanxi Baoji Special Vehicles Manufacturing. 

Військовий оглядач Bild Юліан Рьопке згодом зазначив, що такі закупівлі неможливі без схвалення Компартії Китаю. 

Проте якщо і країні-агресорці Росії зброю вони не постачають, то це обмеження чомусь не стосується Ірану, чиї дрони війська РФ використовують для атаки мирних міст України. Так в одному зі збитих в Україні дронів-камікадзе іранського виробництва виявили деталь, виготовлену в Китаї протягом січня 2023 року.

Ця знахідка свідчить про те, що Китай продовжує постачати Ірану матеріали для програми безпілотних літальних апаратів, попри тиск з боку США, які прагнуть перекрити глобальний ланцюжок постачання.

Дослідники WSG розповіли, що в іранському дроні виявили перетворювач напруги, виготовлений у середині квітня в Китаї. Це перший випадок, коли виявили деталь 2023 року виробництва в безпілотниках.

За попередньою інформацією, Китай виготовив деталі у січні 2023 року, надіслав до Ірану, там вони були встановлені в ударні дрони та відправлені до Росії. А вже у квітні країна-агресор РФ намагалася завдати ударів по Україні за допомогою цих безпілотників.